phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Ramka avatara w widoku tematu.
Autor Wiadomość
RiceSilver


Pomógł: 26 razy
Posty: 294
Wysłany: 21-01-2015, 19:14   [Problem] Ramka avatara w widoku tematu.

Witam. Zachciało mi się zrobienie na swoim testowym forum zaokrąglonych ramek w widoku tematu. Zainspirowałem się po wgraniu modyfikacji na widok avatara autora ostatniego postu w widoku strony głównej jak i poszczególnych for. I udało mi się wykombinować coś takiego:
Kod:
$postrow[$i]['user_avatar'] . '" alt=""  style="border: 1px dashed darkred; margin-top: 5px; padding: 3px;  -moz-border-radius: 5px; border-radius: 5px; -moz-box-shadow: 0 0 8px red;
-webkit-box-shadow: 0 0 8px red;
box-shadow: 0px 0px 8px red;">' : '';

(chociaż pewnie w tym fragmencie znalazło się kilka niezbyt potrzebnych rzeczy, jednak skoro działa... ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
i jak widać działa tak jak chciałem:

ale jest pewien mały haczyk. Chciałbym aby ta ramka była zależna od wybranego motywu. Jak więc to zrobić? Tutaj edytowałem plik viewtopic.php, który jest zapewne wspólny dla wszystkich motywów skoro znajduje się w głównym folderze forum :D Tak więc. Jak się do tego zabrać? W którym pliku znaleźć fragment, który odpowiada za wyświetlenie avatara w danym motywie? Szukałem w viewtopic_body.tpl ale mój wysiłek poszedł na marne ;_;
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Oneitatsu


Pomógł: 841 razy
Posty: 2324
Wysłany: 21-01-2015, 20:39   

avatar leci z jednej zmiennej w viewtopic_body. wywal z viewtopic.php swój opis, a na jego miejsce wstaw jakąś klasę. Tym samym będziesz mógł zdefiniować różny jej wygląd w kolejnych plikach .css skórek.
 
     
RiceSilver


Pomógł: 26 razy
Posty: 294
Wysłany: 21-01-2015, 22:48   

A no. Racja. Poradziłem już sobie :) Chociaż w obu motywach musiałem stworzyć dwie osobne klasy - jedną dla tych 2 modyfikacji (avatar autora ostatniego posta w widoku forum i na głównej) a drugą dla avatarów w temacie z uwagi na rozbieżność w rozmiarach. Ale dzięki za pomoc.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę