phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Ograniczenie dostępu do forów Administratorowi (i staff.php)
Autor Wiadomość
Polikarp

Posty: 2
Wysłany: 04-02-2015, 00:44   Ograniczenie dostępu do forów Administratorowi (i staff.php)

Witam!

Jak ograniczyć uprawnienia do czytania subforów innemu Administratorowi? Inne skrypty for posiadają albo różnych funkcyjnych Adminów, albo dla każdego Admina mogę edytować jego prywatne uprawnienia, jest Główny Administrator itp. Tymczasem w phpBB2 by Przemo nic takiego nie znajduję. Jest tego substytut, czyli Junior Admin, ale nie o to mi jednak chodzi.

Jest na moim forum wiele forów ukrytych, prywatnych dla ich członków. Nie każdy Administrator chce czytać tamte posty, jedynym wyjściem, jakie ma, jest stałe dodawanie nowych tematów tam do Ignorowanych. Co jest dla niego uciążliwe. Jest też odwrotnie. Chcę Adminowi, który zagląda do forum zastrzeżonego jako prywatne, a nie powinien, ograniczyć dostęp do takich forów.

Odpowiedź jest wydaje się prosta. Usuń mu status Administrator i daj status Użytkownik. A potem nadaj mu w uprawnieniach Junior Admina dostęp do tych forów, do których tylko chcesz. Pozostaw go też w grupie Admin. Będzie przez użytkowników forum nadal rozpoznawany jako Administrator (ranga, kolor) ale faktycznie nim nie będzie. I zgodziłbym się na takie rozwiązanie. Ale.

Jest pozycja 'Osoby odpowiedzialne za forum', czyli staff.php. Po takiej zmianie ów Admin jest tam na liście rozpoznawany jako Junior Admin, Moderator. Ale nie jako Administrator. I jest to dla niego degradacja. Czy jest sposób na osiągnięcie pożądanego ograniczenie dostępu do forów z zachowaniem statusu Administrator, względnie wyświetlania go w staff.php jako Admina? Sprawa jest... delikatna.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 04-02-2015, 07:30   

Nie pozwalanie czytania niektórych działów również jest swoistą degradacją. Po co dawać komuś admina, skoro nie może nim być? Admin z założenia może czytać wszystko i pisać wszędzie.

Przepisz sobie staff.php by pokazywało wyłącznie grupy ;)

P.S. popraw adres forum w profilu.
 
     
Polikarp

Posty: 2
Wysłany: 04-02-2015, 09:51   

Kiedy zostali Adminami, nie było prywatnych for i nie było problemu. Teraz wszyscy, ja i oni, chcemy podobnie, choć z innych powodów. Owszem, degradacją jest i tak, ale tylko w naszym kręgu, bo przed ludźmi - niewidoczną.

Tommekk80 napisał/a:
Przepisz sobie staff.php by pokazywało wyłącznie grupy
Jednak pod nickiem nadal pisze Junior Admin / Moderator a nie nazwa utworzonej grupy.
 
     
xlesiu



Pomógł: 5274 razy
Posty: 10385
Wysłany: 04-02-2015, 14:26   

Polikarp, nie w ramach rozwiązania ale tak tymczasowo mogę też zaproponować ignorowanie działów. Jednak to stary mod i nie wiem czy się sprawdzi http://mody.lastinn.info/...m_v10-t350.html

plus poprawka http://www.przemo.org/php...ic.php?t=152633
Ostatnio zmieniony przez Woytec 08-05-2015, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tommekk80



Pomógł: 1411 razy
Posty: 4780
Wysłany: 04-02-2015, 21:01   

Polikarp napisał/a:
Junior Admin / Moderator

To są rangi (rangi domyślne) - zrób tak, by pokazywało grupy. Wtedy będą tylko utworzone przez ciebie grupy widoczne, rangi nie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę