phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak rozpoznać dane kodowanie bazy oraz ...
Autor Wiadomość
ihote

Posty: 4
Wysłany: 28-01-2016, 18:48   Jak rozpoznać dane kodowanie bazy oraz ...

mam taki oto problem i pytanie -

czy jesteście w stanie określić kodowanie bazy na podstawie takich danych oraz jak surową bazę - zapisaną bez frazy
Cytat:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;
i bez żadnych oznaczeń na początku bazy sql dotyczących kodowania - np. utf8, latin2_general_ci itd przerobić na takie kodowanie aby miało frazy w sobie np. latin2 i było pod te kodowanie dostosowane ?

Nie wiem w jakim msql miałem robioną kopię bazy. możliwe że admin zmieniał msql na tym forum ale nie wiem na 100 % próbowałem różnych ustawień i kombinacji wgrywając na nowy servis - prawie zawsze mam jednak znaki zapytania poza polskimi literami, wyjątkiem jest ustawienie takie gdy wgrywam forum na nowy servis w takich ustawieniach : System porównań dla połączenia MySQL: latin 1 general ci , utf8 - Zestaw znaków dla pliku, metoda porównywań napisów : latin 1 general ci . Jest to wgranie bazy przerobionej

wyświetla mi dwie litery polskie - ś małe i Ś duże oraz ż , reszta dalej zostaje znakami zapytan

zgodnie z samouczkiem z tej strony
LINK i słowami:
Cytat:
Oznacza to że twoja kopia jest zakodowana w kodowaniu ISO-8859-2, zapisz tę kopię w kodowaniu UTF-8 i przejdź do delikatnej przeróbki.

powinienem mieć takie kodowanie

gdy bazę przerobioną ( zgodnie z informacją z tej strony - http://www.przemo.org/php...pic.php?t=62233
do punktu "Oznacza to że twoja kopia jest zakodowana w kodowaniu ISO-8859-2, zapisz tę kopię w kodowaniu UTF-8 i przejdź do delikatnej przeróbki. "
czyli zapisaną jako utf8
otwieram za pomocą word pad - wyskakują mi znaki takie :

zamiast
ś - ¶
ó - Ăł
ż - ĹĽ
ć - ć
Ś- ¦
ę - Ä™
ą - ±

czy możecie mi powiedzieć jak przerobić takie kodowanie aby działało tak jakby przed backupem była dodana fraza
Cytat:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` DEFAULT CHARACTER SET latin2 COLLATE latin2_general_ci;
?
moja surowa baza nie ma żadnych w sobie oznaczeń typu :
Kod:
SET NAMES 'utf8';
SET CHARACTER SET 'utf8';
SET SESSION collation_connection = 'latin1_general_ci';
i chyba nie jest zgodnie z tym zoptymalizowana.

baza surowa - nieprzerabialna niczym ma polskie litery w sobie poza

ś - zamiast tego znak ¶
ą - zamiast niego znak ±
i zamiast dużego Ś - ¦

jak przerobić taką bazę tak aby działała pod latin2 i wgrana na nowy server pokazywała polskie znaki ?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
kooza


Pomógł: 486 razy
Posty: 2401
Wysłany: 28-01-2016, 20:05   

sprawdź to zapytanie:
Kod:
ALTER DATABASE `nazwa_bazy` default character set utf8 collate utf8_general_ci


jak nie pomoże to zrobimy najpierw same posty z nazwą tematu oraz ich opisem. Wykonaj to zapytanie:
musiałem dać na wklejkę bo jak dodaje tutaj w code to zmieniają się symbole
http://wklej.org/id/1923034/txt/
 
     
ihote

Posty: 4
Wysłany: 28-01-2016, 20:35   

gdy wgrywam na różne sposoby na server i daję to zapytanie w phpmyadmin servera - nic to nie pomaga, bez rezultatu (oczywiście imię bazy zmieniam na takie jakie jest , zapytanie jest [pozytywnie wykonane i nic

[ Dodano: 28-01-2016, 20:40 ]
sądzę że najpierw muszę zapisać odpowiednio bazę za pomocą edit plus , potem odpowiednio dodać frazy na początku i tak to ustawić aby poszło... tylko jak to zrobić ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę