phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
21-03-2009, 10:18
Sposób na pojawiajace si? "puste strony"
Autor Wiadomość
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 18-07-2003, 23:35   Sposób na pojawiajace się "puste strony"

Czesto jest problem ze po wejsciu gdzies, wykonaniu jakiejs czynnosci pojawia nam sie biala strona (na dole w pasku jest napisane "Gotowe") Nie wiadomo wtedy co sie stało bo powinna pojawic sie jakas strona albo wyjsc jakis błąd, a tu nic.
Dzieje sie tak dlatego ze w plikach *.php wyłącza sie komunikaty o błądach przy funkcjach które często nie działają Takie wyłączanie stosuje się tam gdzie czesto, w różnych konfiguracjach serwerów jest prawdopodobienstwo że dana funkcja może powodowa? błąd. Poprzedzenie jakiejsc linii małp? @ powoduje to że błąd sie nie pokałe.
Wiele osób piszęcych mody robić błąd i daj? małp? przed funkcj? która może wywo?a? błąd i przerwa? wykonywanie dalszych czynnosci. Efektem tego jest własnie nasza upiorna "pusta strona" gdzie powinna pojawic sie jakas informacja o bledzie który własnie wystapi?.

Jak postępowa?
Jeżeli wyjdzie nam biała strona, wiedz?c ?e:
- strona główna = index.php
- widok listy tematów = viewforum.php
- widok postów = viewtopic.php
- profil/rejestracja = profile.php oraz:
includes/usercp_avatar.php
includes/usercp_register.php
- widok czyjegos profilu = includes/usercp_viewprofile.php
- panel moderatora(zamykanie tematów) = modcp.php
- logowanie - login.php
- lista uzytkownikow = memberlist.php
- wysylanie postu = posting.php
- wysylanie PM = privmsg.php
- szukanie = search.php
- instalacja = install.php
- panel administratora = (tutaj jest duzo plikow w katalogu /admin/ i jesli wyjdzie nam w panelu admina pusta strona to cofamy sie, najezdzamy myszka na link po kliknieciu ktorego wyszla pusta strona i patrzymy na jaki plik wskazuje link)

Jezeli nie ma tutaj miejsca w ktorym wyszla wam pusta strona to napiszcie a ja wam powiem.

możemy stwierdziś w jakim pliku jest cos nie tak.
W takiej sytuacji kopiujemy sobie ten plik w bezpieczne miejsce (kopia zapasowa)
kopiujemy go jeszcze raz gdzies do siebie na dysk, otwieramy go w jakims edytorze tekstowym ktory ma mozliwosc masowej zamiany ciagów znaków np. windowsowy WordPad, w wordpadzie skrót klawiaturowy: Ctrl+H
w polu Znajdz wpisujemy: @
w polu Zamien na nie wpisujemy nic, pozostawiamy puste
Chodzi o to aby w tym pliku zlikwidowac wszystkie @ po to aby wyswietlilo nam komunikat co jest nie tak.
Kopiujemy przerobiony plik spowrotem na serwer i wchodzimy w miejsce w ktorym wystapil blad.
Jezeli dojdziemy co może oznaczac ten blad to naprawiamy to (i możemy juz wgrac spowrotem na serwer nasz zapasowy plik)
Jezeli nie wiemy co ten blad oznacza to kopiujemy jego tresc i wklejamy tutaj na forum (uprzednio sprawdzajac w SZUKAJ czy juz nie byl ten blad omawiany) i opisujemy okolicznosci w jakich pojawia sie ten blad (wczesniej pusta strona).

Jezeli powyzsze metody nie skutkuja, mozna sprobowac wylaczyc kompresje na forum.

W nastepnych wersjach bede staral sie poprawiac po innych te bledy i eliminowac malpy z miejsc najbardziej zagrozonych.

P.S.
A zawsze powtarzałem żeby małpy dawac TYLKO tam gdzie muszę był a nie gdzie się podoba, ehh.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 05-10-2003, 01:11   

Sprubuj usunac wszystki @ we wszystkich plikach w katalogu /admin/ wiem ze ciezko ale niestety w panelu admina kazdy plik może wywolac blad w tej ramce z lewej strony. Na poczatek w plikach index.php, pagestart.php, page_header_admin.php, page_footer_admin.php
Ale te cholerne biale strony czasem wychodza nie przez blad kodu php tylko przez bledy protokolu albo przez zbyt duze pliki html (.tpl) trzeba by sie gdzies zapytac, może na www.forum.webhelp.pl bo w tym miejscu moja wiedza sie konczy ;)
Albo sprobuj usunac polow plikow z katalogu /admin/ ale oprocz tych co podalem wyzej, spowoduje to to ze polowa nie bedzie ladowana i może tym sposobem dojdziesz w ktorym to pliku.
 
     
JarekM
Gość
Wysłany: 18-10-2003, 08:51   

ja tez tak mialem zmienilem wsyztskie @ (usunelem) ale nadal tak jest....Pomocy!!!
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 18-10-2003, 16:00   

Nic na to nie poradze w wersj 1.6, W wersji 1.7 przebudowalem panel admina (konfiguracje) i podzielilem ja na 6 czesci. Problem polegalna tym ze za duzo bylo na stronie do ladowania i serwer sie "buntowal"
 
     
Swisti

Posty: 34
Wysłany: 18-10-2003, 16:08   

A wlasnie,chcialem przemo ci pogratuowac panelu admina,zwlaszca to podzielenie konfiguracvji. Od razu lepiej :)
 
     
Mors

Posty: 2
Wysłany: 15-12-2003, 21:51   Pusta strona przy tworzeniu albumow i wgrywniu zdjec.

Witam :)

Na opisane zjawisko natknalem sie przy probie wgrania zdjec ( do albumu). Sprawdzilem na serwerze - zdjecie jest zaladowane pojawia sie w katalogu /album_mod/upload ze zmieniona nazwa (co jest zrozumiale) - ale na tym sie konczy - nie jest generowana zadna strona.

Jesli ktos ma jakis pomysl... Bylbym wdzieczny.

Jerzy M. Kwinta
Mors

---------------------------------
Dodane po pol nocy: znalazlem w innym miejscu tego forum wskazowke i rzeczywiscie - brakowalo na serwerze zaistalowanego imagick'a

Uf....

:)
Ostatnio zmieniony przez Mors 16-12-2003, 03:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
JKZ

Posty: 2
Wysłany: 16-12-2003, 02:13   

no więc mam taki w?a?nie problem. Po rejestracji nowego użytkownika wyświetla sie pusta strona profile.php
Chciałem zrobić jak radziłe? ale w profile.php jedyna @ jest w adresie supportu phpbb
Moja wersja forum to 2.04
Co zrobić?
 
     
rew2


Pomógł: 8 razy
Posty: 157
Wysłany: 16-12-2003, 12:36   

Cytat:
brakowalo na serwerze zaistalowanego imagick'a



czy to rozwiazalo problem ??
_________________
..:: TORRENT FORUM ::.. :) ;)
 
     
Mors

Posty: 2
Wysłany: 16-12-2003, 14:05   

Cytat:
Cytat:
brakowalo na serwerze zaistalowanego imagick'a



czy to rozwiazalo problem ??


Ha... Anoz zobaczymy ( narazie szukam wszystkich iezbednych komponentow do tego imagicka na Debiana bo w debianowym updacie tego nima)....
A narazie wgrywam zdjecia recznie i miniaturki recznie.... i w tym sensie pomoglo - ze w ogole moga powstac jakies galerie... :)

Pozdrawiam cieplo...

A tak swoja droga Przemo - niewielka modyfikacja albumu zeby dalo sie wgrywac KILKA zdjec za jednym razem i co chyba wazniejsze zeby dalo sie tworzyc subkategorie byla by naprwade blogoslawinstwem..

Jeszcze raz pozdrawiam...

Mors
 
     
JKZ

Posty: 2
Wysłany: 19-12-2003, 13:11   

I co panowie? Ma ktoś jaki? pomysł na mój pusty profile.php po rejestracji?
Błd? wdzięczny za jakies propozycje, bo sam nie potrafi? sobie z tym poradziś...

update:
usunąłem wszystkie @ z usercp_avatar i register
żadnych błądów nie pokazuje
 
     
elroy

Posty: 1
Wysłany: 29-01-2004, 02:18   pusta strona....

Witam!
U?ywam forum Przemo i mam następujący problem w w/w temacie.
Jeżeli przeglądamy forum jako niezarejestrowany użytkownik i klikniemy na strzałk? 'zobacz ostatni post', po czym klikniemy wstecz, w menu przeglądarki, strona nie wyświetla się. Trzeba jej pomóc poprzez 'odśwież' - wtedy doczytuje się normalnie...
W logach apache nie ma żadnego błądu. W plikach index.php oraz viewtopic.php usunąłem @ ale niestety nic to nie pomogło.
Proszę o radł.
Forum jest dostępne pod adresem http://www.forum.elkomp.pl
dzięki!

ps: problem występuj? tylko przy IE, forum przeglądane np przez Mozille, Firebirda dział? naromalnie.

Pozdrawiam!
 
     
sharp


Posty: 5
Wysłany: 20-02-2004, 22:45   

Ja mam taki problem po wysłaniu nowego postu. Co drugi raz pojawia się biała strona. Post zostaje wysłany ale do liczby postów nie zostaje dodany +1
_________________
HTTP://Ziomek.Us
Zapraszam :-)
 
     
sharp


Posty: 5
Wysłany: 21-02-2004, 10:06   

Problem tkwi w page header i funkcji each błąd wyskakuje:
Kod:
Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/cinet/public_html/forum/includes/page_header.php on line 189

Oto ta linia
Kod:
while( list($nav_item, $nav_array) = each($nav_links) )

Tutaj daje ca?? funkce od lini 189 do ostatniego }
Kod:
while( list($nav_item, $nav_array) = each($nav_links) )
{
    if ( !empty($nav_array['url']) )
    {
        $nav_links_html .= sprintf($nav_link_proto, $nav_item, $nav_array['url'], $nav_array['title']);
    }
    else
    {
        // We have a nested array, used for items like <link rel='chapter'> that can occur more than once.
        while( list(,$nested_array) = each($nav_array) )
        {
            $nav_links_html .= sprintf($nav_link_proto, $nav_item, $nested_array['url'], $nested_array['title']);
        }
    }
}


Może ktoś pomyc ?
_________________
HTTP://Ziomek.Us
Zapraszam :-)
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 22-02-2004, 18:54   

hmm obawiam sie ze to problem samego phpBB pluje sie o to ze ma pusta lub bledna wartosc $nav_links a tej zmiennej wogole nie ruszalem, nawet nie wiem dokladnie co ona zawiera.
Sprobuj cala ta petle wywalic, czyli to co wkleiles i dac zamiast tego $nav_links_html = '';
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Taeril

Posty: 6
Wysłany: 27-02-2004, 10:14   

Niektóre przeglądarki potrafi? wyświetli? taki pasek z różnymi linkami... ta zmienna w?a?nie zawiera kod HTMLa na to... przykład z phpbb.com
Kod:
<link rel="top" href="./index.php" title="phpBB.com Forum Index" />
<link rel="search" href="./search.php" title="Search" />
<link rel="help" href="./faq.php" title="FAQ" />
<link rel="author" href="./memberlist.php" title="Memberlist" />
Mnie np ta lista linków potwornie wkurza w tekstowych przeglądarkach i czasami wywalam z overall_header.tpl by dorzuca?o ten kod :mrgreen:

Mozilla -> widok -> pokaz/ukryj -> pasek narządzi nawigacyjnych witryny
Firebird/Firefox - chyba potrzeba pluginu...
Opera -> view -> navigation bar
_________________
- Taeril -

Forum Przema mi nie znane
Niech to będzie darowane
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę