phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
26-08-2007, 02:38
Szybkosc forum
Autor Wiadomość
satan

Posty: 8
Wysłany: 28-03-2004, 20:46   Szybkosc forum

Witam.

Mam mały problem z forum.Przy 30-40 uzytkownikach online forum dziala bardzo wolno strony przeladowuja sie nawet minute. A poza tym przeciaza mi ono baze danych. Kazda nowa strona otwiera nowe polaczenie z baza danych. Juz baza mi obsluguje 500 polacze? a potem sie wysypuje wszystko i nawet sie nie chce forum otworzyc. Pomaga jedynie tylko reset bazy. Co mozna z tym zrobic ??

Dodam ze mam wersje Przema 1.7

Pozdrawiam
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
M@t3u5z


Posty: 3
Wysłany: 28-03-2004, 22:11   

Poszukaj w http://phpbb2.pl/?m=mods ostatnio tam widziałem jakis Mod przpyspieszaj?cy prace forum może sie troche przyspieszy prace. :D
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 28-03-2004, 22:41   

Nie te przyspieszacze sa juz zainstalowane.
TO jest podstawowy problem: im wiecej dodatkow, im slabszy serwer tym wszystko wolniej chodzi, możesz albo powylaczac wiekszsci bajerow tak zeby zapytan do SQLL w stopce bylo mniej, jak nie pomoże to możesz zainstalowac zwykle phpBB ono jednak mniej obciaza. Albo ulepszyc serwer.
 
     
satan

Posty: 8
Wysłany: 28-03-2004, 23:15   

To nie jest zalezne od ilosci apytan. Caly problem polega na tym ze jak jest na forum np 30 osob i chodza one po roznych stronach to kazda otwarta strona to jest nowe rozpoczete polaczenie z baza. Czyli jak te 30 osob odwiedzi po 5 tematow to jest 150 polaczen :( . A tak nie powinno byc :(
 
     
PeTeReK


Pomógł: 1 raz
Posty: 102
Wysłany: 28-03-2004, 23:20   

niestety phpBB jest w tym miejscu bardzo serwerozerne. może przy phpBB 2.2 cos poprawia :]
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 29-03-2004, 01:32   

Jak tak cie martwia te polaczenia z mysql to ustaw w php zeby bylo caly czas polaczone z mysql i masz po problemie, bedziesz mial wtedy jedno polaczenie. Mowisz caly czas o tych polaczeniach a prawdziwy problem to ilosc zapytan a nie ilosc polaczen.
 
     
Tech


Pomógł: 12 razy
Posty: 252
Wysłany: 29-03-2004, 10:45   

Prawdziwy problem to słaby serwer, pewnie procesor 1GHz, jak nie mniej, 512MB RAMu, wolny dysk.
Moj serwer przy 80 userach jeszcze ciagnie, ale czasem SQL zajmuje 99% mocy procesora.
_________________
@ home.pl
 
     
satan

Posty: 8
Wysłany: 29-03-2004, 12:30   

Mam 1,7 G, 512 RAMu dysk 7200.
 
     
Przemo



Pomógł: 210 razy
Posty: 3148
Wysłany: 29-03-2004, 13:27   

satan polecam napisanie o tym na jakims forum linuxowym, gdzie sie znaja na odpowiedniej konfiguracji. Serwer nie powinien tak wysiadac... Moze masz wlaczone jakies super szczegolowe logowanie albo jeszcze inne rzeczy. Niestety nie jestem bieg?y w konfiguracji serwera.
 
     
arno


Pomógł: 4 razy
Posty: 137
Wysłany: 29-03-2004, 21:26   

może ma statystyka baz zal?czon? , a to porzera :)
 
     
satan

Posty: 8
Wysłany: 30-03-2004, 01:05   

a gdzie to sie wylacza ??
 
     
arno


Pomógł: 4 razy
Posty: 137
Wysłany: 30-03-2004, 01:06   

a masz phpMyAdmin ??:?:??
tam najprosciej :P
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
satan

Posty: 8
Wysłany: 30-03-2004, 01:10   

mam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę