phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: joli
29-06-2009, 19:40
phpBB by Przemo LITE ?
Autor Wiadomość
blizniak1

Posty: 7
Wysłany: 04-11-2007, 23:58   phpBB by Przemo LITE ?

Witam!
Niestety po 2 latach funkcjonowania jedno w moich for zrobiło się za duże dla hostingów (16 tys userów). Od 2 miesięcy "biegam" po serwerach ale niestety każa serwerownia wypowiada mi umowę z powodu zbyt dużego obciążenia serwera (xon.pl. insane.pl, xxl-web.pl, cyberdusk.pl). Okazało się że powodem obciążenia serwera jest niestety forum phpBB by Przmemo :( Po deinstalacji skryptu i przesiadce na "zwykłe" phpBB problem z przeciążeniem przestal istnieć. Niestety goły skrypt phpBB jest bardzo ubogi a mi niestety brakuje wiedzy aby go rozbudować.

W zwiażku z tym mam propozycję dla Przema: czy znalazbyś czas aby stworzyć modyfikację ale z ograniczoną funkcjonalnością?

Mam na myśli funkcje:
- shoutbox
- kolorowe rangi/nazwy grup i użytkowników
- szybka odpowiedź
- banicja + ostrzeżenia
- dodatkowe pola w profilu
- sonda/ankieta
...i to wszystko.

Bez portalu, załączników, albumu, downloadu i prawie 300 dodatkowych modyfikacji.
Jestem w stanie zapłacić za wykonanie edycji "Przemo Lite".

Panie Przemo, co Pan sądzi o takim pomyśle.
Czekam też na Wasze opinie.

Pozdrawiam
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
chelloPL



Pomógł: 413 razy
Posty: 2545
Wysłany: 05-11-2007, 00:15   

blizniak1 napisał/a:
Od 2 miesięcy "biegam" po serwerach ale niestety każa serwerownia wypowiada mi umowę

A dedyki? Myślałeś o nich?

blizniak1 napisał/a:
Bez portalu

On nie obciąża (jest to jeden plik porta.php, który można usunąć)
blizniak1 napisał/a:
załączników, albumu, downloadu

Można je wyłączyć w PA, jak i sporo innych.
_________________
Zanim napiszesz do mnie na GG/PW, koniecznie przeczytaj zasady.
Sygnaturka to nie tablica z ogłoszeniami! PAMIĘTAJ o tym! Nadużywanie i celowe reklamowanie stron jest ZABRONIONE i karalne!
Gość, a czy Ty nie masz sobie nic do zarzucenia?
 
     
blizniak1

Posty: 7
Wysłany: 05-11-2007, 00:19   

Oczywiście że myślełem o dedyku. Jednak wywalenie kilkuset złotych miesięcznie + opłata dla admina za konfigurację + panel administracyjny to dla mnie za duży wydatek na jedną stronę i forum.
Napisałem:
Kod:
Bez portalu, załączników, albumu, downloadu i [b]prawie 300 dodatkowych modyfikacji[/b].

Wystarczy wejść w "konfiguracje" w PA aby zobaczyć ile tego jest.

Zresztą wystarczy porównać ilość tabeli w bazie danych aby zobaczyć jak forum by Przemo jest rozbudowane.
 
     
irekk


Pomógł: 283 razy
Posty: 2927
Wysłany: 05-11-2007, 01:11   

osobiscie mysle ze to dobra sprawa z reszta kiedys myslalem o czyms takim ale nie o przemo lite a raczej jeszcze chudsze phpbb. na dluzsza mete sie to nie oplaca - lepiej zrobic wlasny skrypt i tyle
_________________
Cygantura
 
     
lord.nitos


Pomógł: 80 razy
Posty: 555
Wysłany: 05-11-2007, 09:47   

chelloPL napisał/a:
blizniak1 napisał/a:
Od 2 miesięcy "biegam" po serwerach ale niestety każa serwerownia wypowiada mi umowę

A dedyki? Myślałeś o nich?

blizniak1 napisał/a:
Bez portalu

On nie obciąża (jest to jeden plik porta.php, który można usunąć)
blizniak1 napisał/a:
załączników, albumu, downloadu

Można je wyłączyć w PA, jak i sporo innych.


chelloPL, prawda jest taka że nie da się wyłączyć wszystkich modyfikacji które zostało zainstalowane w przemie. Fakt, większość się da ale niestety nie wszystkie.
 
     
Gilu


Pomógł: 848 razy
Posty: 2316
Wysłany: 05-11-2007, 10:21   

Shunkian napisał/a:
chelloPL, prawda jest taka że nie da się wyłączyć wszystkich modyfikacji które zostało zainstalowane w przemie. Fakt, większość się da ale niestety nie wszystkie.

Jak chcesz wyłączyć wszystkie modyfikacje dołączone do wersji Przema, to może od razu zainstaluj sobie phpbb, a nie się będziesz męczył.
Takie gadanie nie ma sensu.
 
     
lord.nitos


Pomógł: 80 razy
Posty: 555
Wysłany: 05-11-2007, 10:29   

Gilu, nie zrozumiałeś mnie chodzi mi o to że jak piszę w opisie phpBB by Przemo że wszystkie mody sie da wyłączyć w PA a wszystkich sie nie da ;/
 
     
Gilu


Pomógł: 848 razy
Posty: 2316
Wysłany: 05-11-2007, 10:41   

A ja Ci mówie ze wyłączenie wszystkich modów jest równe zwykłemu phpbb więc trudno zeby taka opcja była możliwa.
 
     
Miki_


Pomógł: 33 razy
Posty: 96
Wysłany: 05-11-2007, 10:44   

Gilu, nie chodzi o to, żeby je wszystkie na raz wyłączyć, tylko o to, że nie wszystkie da się wyłączyć.
_________________
Warto przeczytać regulamin forum, na którym się pisze.
 
     
Gilu


Pomógł: 848 razy
Posty: 2316
Wysłany: 05-11-2007, 10:46   

Miki_, dzięki wreszcie ktoś po polsku napisał.
 
     
lord.nitos


Pomógł: 80 razy
Posty: 555
Wysłany: 05-11-2007, 10:55   Re: phpBB by Przemo LITE ?

blizniak1 napisał/a:

Mam na myśli funkcje:
- shoutbox
- kolorowe rangi/nazwy grup i użytkowników
- szybka odpowiedź
- banicja + ostrzeżenia
- dodatkowe pola w profilu
- sonda/ankieta
...i to wszystko.


Powiem ci tak, te modyfikację można dość łatwo zainstalować ponieważ posiadają one instrukcję instalacji. Więc na prawdę radzę ci spróbować.
 
     
INIM


Pomógł: 326 razy
Posty: 1652
Wysłany: 05-11-2007, 12:45   

Co do tematu...
blizniak1, może szukajka Qbs'a? Tak, wiem. Ma kilka błędów, ale bardzo odciąża bazę.
qbs, może ją poprawisz jak znajdziesz chwilkę? :> Wiem, że zaraz nadejdzie era phpBB3, ale jeszcze jakiś czas wiele osób będzie używało by Przemo 1.12.5 :)
_________________
Serwis o harmonijce ustnej.
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
 
     
blizniak1

Posty: 7
Wysłany: 05-11-2007, 22:02   

INIM napisał/a:
Co do tematu...
blizniak1, może szukajka Qbs'a? Tak, wiem. Ma kilka błędów, ale bardzo odciąża bazę.
qbs, może ją poprawisz jak znajdziesz chwilkę? :> Wiem, że zaraz nadejdzie era phpBB3, ale jeszcze jakiś czas wiele osób będzie używało by Przemo 1.12.5 :)

Nie bardzo rozumiem o co chodzi


Panowie! Nie kłóćcie się proszę. Zgadzam się forum by Przemo bez dodatków to czyste phpBB, jednak nie to jest przedmiotem dyskusji.
Może od początku: zależy mi na forum phpBB by Przemo które nie "tyra" bazy i dysków a mimo to zawiera najistotniejsze modyfikacje tylko bez tysięcy opcji i wodotrysków.
Oczywiście że można wszystko samemu zainstalować ale do tego trzeba mieć odpowiednią wiedzę której mi niestety brakuje. Pamiętajcie że każda średni rozgarnięta małpa potrafi zainstalować pojedyńczy dodatek jednak jeżeli kolejna modyfikacja wymaga edycji już zmienianego pliku php to już zaczynają się schody. Sam zainstalowałem mody: gg/tlen, shoutbox, color groups, dodałem do plików tpl reklamy google adsense ale poległem na color ranks i szybkiej odpowiedzi.

Właśnie dlatego zapytałem co sądzicie o Przekonaniu Pana Przema do napisania "Przemo Lite". Czekam na opinie na temat tego pomysłu (nie kłótnie).
 
     
lord.nitos


Pomógł: 80 razy
Posty: 555
Wysłany: 06-11-2007, 09:36   

blizniak1, wiedzę czytania ze zrozumieniem i obsługi notatnika czy też WordPada posiada chyba każdy...
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
INIM


Pomógł: 326 razy
Posty: 1652
Wysłany: 06-11-2007, 15:28   

blizniak1 napisał/a:
Nie bardzo rozumiem o co chodzi

http://mody.lastinn.info/start_0-t1055.html
Ten mod w dużym stopniu odciąża bazę. O to chodzi.
_________________
Serwis o harmonijce ustnej.
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę