phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:36
Raportowanie PW
Autor Wiadomość
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 19-03-2010, 21:42   Raportowanie PW

Raportowanie PW


Kod:
##########################################################################
## MOD Title:        Raportowanie PW
## MOD Author:       NineX
## MOD Description:  Dodaje możliwość raportowania PW do administratora
## MOD Version:      0.90
##               
## Installation Level:  Easy
## Installation Time:   ~8 minut
## License:             GPL2
##########################################################################



Wersję oznaczam jako beta, więc proszę o testy i komentarze.

Myślę, że komuś się przyda.
Ostatnio zmieniony przez Majkelo 14-01-2012, 13:13, w całości zmieniany 7 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Bzzyczek

Posty: 16
Wysłany: 20-03-2010, 15:29   

No chwila chwila ale przecież administrator nie ma możliwości przejrzenia wiadomości. Czy skrypt wysyła cały post tak jak jest do administratora czy po prostu autor zgłaszający podaje treść?
 
     
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 20-03-2010, 19:36   

Bzzyczek napisał/a:
No chwila chwila ale przecież administrator nie ma możliwości przejrzenia wiadomości. Czy skrypt wysyła cały post tak jak jest do administratora czy po prostu autor zgłaszający podaje treść?


Przez autora jest podawana treść.
 
     
Logan4


Pomógł: 150 razy
Posty: 564
Wysłany: 26-03-2010, 02:20   

Więc tak, parę testów.

Powinno być :

Kod:
CREATE TABLE `phpbb_privmsgs_report` (
`id` INT NOT NULL AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY ,
`number` INT NOT NULL ,
`report` VARCHAR( 3 ) NOT NULL ,
`username` VARCHAR( 30 ) NOT NULL ,
`user_id` INT NOT NULL
)


Link
Kod:

Masz 1 raport PW
prowadzi do strony głównej


Tutaj
Cytat:
$post_urls = array(
'post' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=post"),
'reply' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=reply&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id"),
'quote' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=quote&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id"),
'edit' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=edit&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id"),
'report' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=report&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id")

);


to co czerwone dodajemy

Raporty dochodzą, dodawanie ostrzeżeń działa, podlinkowanie profilu tez działa dobrze. Tresc wiadomosci normalnie widzimy i uzytkownik nie musi nic wstawiac, automatycznie po kliknieciu zglos wysyla zgloszenie.

Ja bym dodal jeszcze czy na pewno chcesz zgłosic post.

Póki co tyle, jutro moze mi cos wpadnie do głowy ;)
 
     
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 27-03-2010, 17:11   

Logan4, jeśli zobaczysz dokładnie do instrukcji, to zauważysz, że trzeba dodać:

Kod:
'report' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=report&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id")


a więc dobrze napisałem.

pozdrawiam
 
     
JustDoIt!


Pomógł: 115 razy
Posty: 869
Wysłany: 27-03-2010, 17:17   

Hmm Wgram :P i zobacze ^^
 
     
Logan4


Pomógł: 150 razy
Posty: 564
Wysłany: 27-03-2010, 17:44   

NineX napisał/a:
Logan4, jeśli zobaczysz dokładnie do instrukcji, to zauważysz, że trzeba dodać:

Kod:
'report' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=report&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id")


a więc dobrze napisałem.

pozdrawiam



Tyle że w oryginalnym pliku jest

Kod:
$post_urls = array(
        'post' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=post"),
        'reply' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=reply&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id"),
        'quote' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=quote&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id"),
        'edit' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=edit&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id")


a nie tak jak ty podales

Kod:
$post_urls = array(
        'post' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=post"),
        'reply' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=reply&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id"),
        'quote' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=quote&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id"),
        'edit' => append_sid("privmsg.$phpEx?mode=edit&" . POST_POST_URL . "=$privmsg_id"),


Więc zamiast dodaj po lepiej zamien na ;) bo trzeba dodac ten przecinek.

A co z resztą? Np link prowadzacy do strony głownej zamist do /raporty.php ??
 
     
Aleks1994

Posty: 65
Wysłany: 27-03-2010, 18:22   

NineX napisał/a:
Bzzyczek napisał/a:
No chwila chwila ale przecież administrator nie ma możliwości przejrzenia wiadomości. Czy skrypt wysyła cały post tak jak jest do administratora czy po prostu autor zgłaszający podaje treść?


Przez autora jest podawana treść.


Myśle że powinna być podawana treść takiego PM-a bo zawsze można skłąmać....
 
     
Logan4


Pomógł: 150 razy
Posty: 564
Wysłany: 27-03-2010, 18:34   

Aleks1994 napisał/a:
NineX napisał/a:
Bzzyczek napisał/a:
No chwila chwila ale przecież administrator nie ma możliwości przejrzenia wiadomości. Czy skrypt wysyła cały post tak jak jest do administratora czy po prostu autor zgłaszający podaje treść?


Przez autora jest podawana treść.


Myśle że powinna być podawana treść takiego PM-a bo zawsze można skłąmać....



Treść nie jest podawana przez autora!!!!!!

JEST WYSYŁANA AUTENTYCZNA TREŚĆ PW, a user nie ma możliwości jej modyfikacji!
 
     
kevin_


Pomógł: 768 razy
Posty: 2680
Wysłany: 27-03-2010, 18:46   

Czyli modyfikacja powinna iść jak najszybciej do kosza, ponieważ arcy jasno napisał;
Cytat:

Absolutnie nie. Żadnych modów dotykających prywatności użytkowników.
To są prywatne wiadomości i nikt oprócz nadawcy i adresata nie ma prawa wglądu do nich.

Każda taka modyfikacja będzie natychmiast usunięta a jej autor zbanowany więc naprawdę nie radzę.

Pozdrawiam.


Też miałem ochotę na napisanie takie moda. Tylko, że u mnie sprawa miała wyglądać nieco inaczej + integracja z standardowym systemem zgłoszenia.
_________________
Prezes :mrgreen:
 
     
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 27-03-2010, 19:05   

Napisałem taką modyfikację, ponieważ niektórzy administratorzy jak i odbiorcy, nie życzą sobie reklam/ obrażania użytkowników poprzez PW.

Treść jest pokazywana administratorowi, aby poprzez ten dowód, mógł solidnie ukarać nadawcę.

Moim zdaniem modyfikacja przydatna, choć jeśli ktoś uważa inaczej to temat do kosza.

pozdrawiam, NineX
 
     
oVeral

Posty: 9
Wysłany: 27-03-2010, 19:53   

kevin_ napisał/a:
Czyli modyfikacja powinna iść jak najszybciej do kosza, ponieważ arcy jasno napisał;
Cytat:

Absolutnie nie. Żadnych modów dotykających prywatności użytkowników.
To są prywatne wiadomości i nikt oprócz nadawcy i adresata nie ma prawa wglądu do nich.

Każda taka modyfikacja będzie natychmiast usunięta a jej autor zbanowany więc naprawdę nie radzę.

Pozdrawiam.


Też miałem ochotę na napisanie takie moda. Tylko, że u mnie sprawa miała wyglądać nieco inaczej + integracja z standardowym systemem zgłoszenia.


Nie do końca, ponieważ jeżeli odbiorca raportuje PW, która go obraził/złamała regulamin to "daje" ją do wglądu administratorowi. Admin nie ma wglądu do niezaraportowanych PW(teoretycznie ;] ) A jeżeli PW łamie regulamin forum jest zgłaszana przez odbiorcę, to raczej nie można tu mówić o naruszaniu prywatności chyba, że jedynie nadawcy, ale jeżeli łamie regulamin to w czym problem?
To są jedynie moje spostrzeżenia na ten temat ;)
 
     
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 27-03-2010, 20:59   

oVeral napisał/a:
kevin_ napisał/a:
Czyli modyfikacja powinna iść jak najszybciej do kosza, ponieważ arcy jasno napisał;
Cytat:

Absolutnie nie. Żadnych modów dotykających prywatności użytkowników.
To są prywatne wiadomości i nikt oprócz nadawcy i adresata nie ma prawa wglądu do nich.

Każda taka modyfikacja będzie natychmiast usunięta a jej autor zbanowany więc naprawdę nie radzę.

Pozdrawiam.


Też miałem ochotę na napisanie takie moda. Tylko, że u mnie sprawa miała wyglądać nieco inaczej + integracja z standardowym systemem zgłoszenia.


Nie do końca, ponieważ jeżeli odbiorca raportuje PW, która go obraził/złamała regulamin to "daje" ją do wglądu administratorowi. Admin nie ma wglądu do niezaraportowanych PW(teoretycznie ;] ) A jeżeli PW łamie regulamin forum jest zgłaszana przez odbiorcę, to raczej nie można tu mówić o naruszaniu prywatności chyba, że jedynie nadawcy, ale jeżeli łamie regulamin to w czym problem?
To są jedynie moje spostrzeżenia na ten temat ;)


Też tak sądzę ;)
 
     
Matisu

Pomógł: 1 raz
Posty: 125
Wysłany: 27-03-2010, 22:49   

Cytat:
Masz 1 raport PW

prowadzi do strony głównej


Idzie to poprawić???
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
NineX



Pomógł: 546 razy
Posty: 1983
Wysłany: 27-03-2010, 23:42   

Naprawione.

pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę