phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: nicon
25-06-2010, 00:32
[OffTopic] Numinor project
Autor Wiadomość
aqum


Posty: 93
Wysłany: 18-06-2010, 23:58   [OffTopic] Numinor project

Oficjalne forum projektu: numinor.pl
----------
Chciałbym zaprezentować projekt ochrzczony przeze mnie mianem Numinor. Przy jego realizacji przyświeca mi idea pokazania, że da się coś zrobić bez bazowania na oryginalnym subSilverze, że tabelki to zło, że istnieje coś takiego jak personalizacja i "user friendly", a wszystko na otwartej licencji z aktywnym supportem z mojej strony, wsparciem dla nowych technologii (CSS3) oraz pełną dokumentacją.

Na chwilę obecną mogę pokazać tylko dwie podstrony szablonu, bowiem to właśnie strona główna, jak i podstrona edycji profilu (w żaden sposób nie powiązana z rejestracją) są na wykończeniu (zakodowane). Reszta jest w planach, a prace nad nią postępują zważając na wakacje (uczeń), które przecież niedługo powitamy.

Przed przystąpieniem do prezentacji screenów chciałbym przeprosić za brak Shoutboxa na stronie głównej, bowiem ten przejdzie kompletny remake, a pomysły co do niego rodzą się w mojej głowie na bieżąco i muszę przemyśleć kilka rzeczy. Na chwilę obecną pozbyłem się również "Ostatniego posta" w działach, będzie on dostępny, ale w późniejszym terminie i w całkiem innej formie wraz z innymi funkcjonalnościami.

Wszystko co mam do zaoferowania na tą chwilę dostępne jest w galerii stworzonej przez mojego Dropboxa.

Zakładając ten wątek w domyśle proszę o ocenę przydatności, czy jesteście do czegoś takiego przekonani. Proszę pytać, jeżeli czegoś nie ma, a coś wg Was powinno być, deklarujcie swoje pomysły, urozmaicenia i oczekiwania.


Ostatnio zmieniony przez lui754 05-02-2012, 13:05, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Bucu


Posty: 2127
Wysłany: 19-06-2010, 00:12   

Bardzo ładny i lekki (tak mniemam) styl. Dało by radę jakieś demo pokazać (nawet tak okrojone jak na screenach) ?
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
aqum


Posty: 93
Wysłany: 19-06-2010, 00:33   

Bucu, na demo jeszcze przyjdzie czas (niedługo?), odnośnie lekkości to jak najbardziej, całość bazuje na divach, CSS-ie i sprite'ach, co składa się na praktycznie zerowe obciążenie serwera.

Dodam, że nie ma mowy o wsparciu IE6, powątpiewam również nad IE7 i starszymi wersjami alternatywnych przeglądarek.
Widzę również, że przy konwersji do jpg mimo jakości ustawionej na 95% kiepsko to wygląda, jutro zaktualizuję do png, bo chyba jeszcze w koszu siedzą.

[ Dodano: 25-06-2010, 00:15 ]
Lekka aktualizacja o viewforum - http://i.imagehost.org/0207/8_13.png

Odnośnie tego dema to kluczowe podstrony/elementy jednak muszę skończyć i dopracować, a dodatkowo uporządkować pliki stylu i grafiki. Całość w wersji pre-alpha stanie na domenie numinor.pl wraz z jakimś downloadem i szczątkową dokumentacją, aby zainteresowani mogli spojrzeć jak się ma sprawa od poszewki.

Proszę o jakąś krytykę, bo nie wiem czy w dobrym kierunku zmierzam :)
 
     
CMP


Posty: 241
Wysłany: 26-06-2010, 23:45   

to ja może coś napiszę :)

projekt dość ciekawy, sam miał robić coś podobnego kilka lat temu, ale wyszło phpBB3 :P

styl z założenia ma być lekki? lecz widzę, że uzależniasz dużo elementów od javascriptu lub jquery. Zaokrąglenia na inputach i przyciskach w menu są uzyskane poprzez border-radius?
Trochę za biały i monotonny styl, radziłbym wprowadzić jakiś dodatkowy kolor, aby uzyskać kontrast. Lista forów i tematów jest zrobiona na dl dt dd czy div? bo jeśli tak, to musisz sprawdzić co się stanie jak będzie dłużysz opis forum lub nazwa (centrowanie w pionie)
Inputy, selecty - użyłeś skryptu do stylowania czy masz tak w windowsie? ;P
dodałbym jeszcze hovery i, activu i focusy do inputów z jakimś innym borderem

na razie tyle, jak sobie coś przypomnę, to napiszę jeszcze ;)
_________________
-> http://chucktv.pl/ Polskie centrum fanów serialu Chuck
-> http://forum.chucktv.pl/
-> Jeśli chcesz mieć unikalny styl na swoim forum, napisz na PW, GG lub email.
-> Wykonuje instalacje, aktualizacje, wgrywanie modów i przeróbki stylów.
 
     
croco

Posty: 190
Wysłany: 27-06-2010, 01:22   

Ostatnio również sporo działałem w kwestii stworzenia nowoczesnego, poprawnego stylu (nie dotyczy forum którego adres mam w profilu - tam dopiero zaczynają się przymiarki do grubszych zmian) i musisz wiedzieć, że rozwiązania z których korzystałeś nie będą poprawnie działały ani na IE6, ani IE7 - ba, nawet na IE8 będą problemy - wypadałoby przygotowywać specjalną wersję ;-) Dopiero IE9 będzie w nieco większym stopniu przyjazny w tej kwestii. Co do samego stylu to myślę że przesadzasz z minimalizmem. Po prostu wieje nudą, wszystko się zlewa... Brakuje motywu przewodniego, czegoś co by ładnie wkomponowało się w całość i tchnęło w ten styl życie, ale to tylko moja opinia ;)

Pozdrawiam
 
     
Bucu


Posty: 2127
Wysłany: 27-06-2010, 07:54   

Cytat:
na IE6, ani IE7 - ba, nawet na IE8 będą problemy -


To chyba nawet dobrze, bo odstraszy to userow od tego Pólproduktu.
_________________
Zanim napiszesz głupi temat, zapoznaj sie z FAQ
Pisanie / Instalacja Modyfikacji / For / CMS , przenoszenie For / CMS / Baz Danych (odpłatnie) - Osoby zainteresowane Proszę o kontakt GG.
Przez GG Pomagam tylko odpłatnie!
 
     
lui754


Posty: 2699
Wysłany: 27-06-2010, 10:57   

Gdzieś tak na początku roku pracowaliśmy z Tavaro, Gilu nad wersją bez tabelek subSilvera, ale niestety ze względu na wiele przeróbek kodu w plikach *.php oraz brak czasu odłożyliśmy projekt.

Styl musi być podobny do subSilvera oraz musi posiadać wszystkie funkcje starego stylu.
Trzeba zastąpić overliba CSS-em, usunąć zbędne javascripty. Google nie lubi zapchanych, ociężałych stron www :)

aqum, wielki szacunek dla Ciebie, że chciało Ci się pracować nad tym projektem :)
 
     
adrian507120
zbanowany


Posty: 746
Wysłany: 27-06-2010, 11:55   

Jak dla mnie to trochę za jasny ten styl.
 
     
aqum


Posty: 93
Wysłany: 27-06-2010, 14:44   

Z góry przepraszam za zwłokę, ale coś mi się z notyfikacją stało i dopiero teraz widzę, że coś się tutaj ruszyło :)

CMP, jquery samo w sobie jest lekkie (a zarazem proste w użyciu) i dlatego to od się niej uzależniam - wolę, jeżeli coś jest renderowane bezpośrednio na komputerze usera niżeli ściągane z serwera. Tak zaokrąglenia i cienie są z wykorzystaniem możliwości CSS3. Odnośnie listy to całość zrobiona jest za pomocą divów, muszę jeszcze standardy oszukać, bo mam problem z dodaniem linka do całego divu bez wykorzystania 'onclick'. Centrować w pionie nie będę, bo to sensu nie ma, także albo wkroczy tutaj max-width, albo będę próbował wrzucić jakiś gradient na tekst coby ten przy końcu wtopił się w tło i dopiero po najechaniu cały się pojawiał.
Selecty są z chrome'a - wystyluję je tak jak inputy, te natomiast mają border-radius na 3px i ramkę. Te activy mi zupełnie z głowy wyleciały - zapisane na liście do zrobienia :)

CMP, adrian507120, Odnośnie monotonności i białości to wszystko jest do dogrania, nie ma problemu z żadnymi tłami i ramkami (CSS), chciałbym to zrobić tak uniwersalnie - jeszcze będę myślał w tym kierunku.

croco, wiem, wspominałem, że IE6 będzie całkowicie wyłączony z wejścia na forum i odpowiednie info o tym fakcie, możliwe, że czeka to też IE7. IE8 już w kwestii interpretacje CSS-a jakoś tam sobie radzi i aż takich wielkich problemów nie powinno być.

lui754, wszystko na chwilę obecną to pre beta, chciałbym stworzyć działający styl z podstawowymi funkcjami i umieścić go na domenie, tak, aby coś się już działo, było demo, żebym wiedział co robić i testy jakieś się odbywały z wyłapaniem moich błędów. Chciałbym też, aby cały javascript na forum został wyparty przez proste funkcje w jQuery. Co do lekkości stylu to z pewnością będzie lepiej niż w subSilverze, ale szybkość to raczej zasługa skryptu i tot am warto szukać usprawnień, chociaż czytałem porównanie darmowych skryptów for, jako pracę dyplomową i wyszło na to, że przemo nie taki straszny jak go malują :)

ps: muszę zacząć narzekać na nieczytane posty, bo co chwilę wyskakuje mi ten komunikat - fajnie by było mieć opcję wyłączenia na takim forum danych działów, których i tak się nie czyta z tego dla danego usera.

[ Dodano: 29-06-2010, 22:57 ]
No i mam kolejną aktualizacje, tym razem o viewtopica i postinga

Odnośnie tego to tak:
    Wywaliłem rangi i ilość postów, bo uznałem, że liczy się treść, a sensownej krytyki w stronę osoby o większym stażu (i ilości postów) nie pośle nowo zarejestrowany user, a o to chyba nie chodzi.
    Brak też danych kontaktowych - nie ma sensu ich dublować, kiedy mamy publiczny profil i w nim to wszystko jest zawarte.
    Jako link do publicznego profilu robi teraz avatar, będzie również zdefiniowany domyślny w przypadku jego braku (dla dociekliwych: nic się nie rozjedzie, bo wysokość nadana jest w CSSie).
    Numer postu jest również linkiem do niego.
    Brak w tych screenach kilku rzeczy, np ankiety, załączników, pola szybkiej odpowiedzi, podglądu itp. - jestem tego świadom i pełna wersja z pewnością nie zostanie tych funkcjonalności pozbawiona, gdyż zależy mi na czasie i jak najszybszym stworzeniu działającego stylu, z którego da się postować i uruchomienia forum na numinor.pl, żeby zainteresowani zobaczyli jak to się ma od podszewki.
_________________
Numinor project
 
     
kam821

Posty: 143
Wysłany: 15-07-2010, 17:59   

aqum napisał/a:
Podbijam temat z pomocą kumpla, ponieważ sam tego zrobić nie potrafię (patrz: scalanie postów), a mam do przekazania informację o starcie oficjalnego forum (będącego zarazem poligonem doświadczalnym) - numinor.pl i wydaniu pierwszej wersji beta stylu. Opis dokonanych zmian jest już zawarty w jednym z tematów. Pisanie postów zostało udostępnione dla Gości w strefie testów.
 
     
Misiek [PL]


Posty: 430
Wysłany: 15-07-2010, 19:02   

Cytat:
Numinor rozwijany jest na licencji GNU GPL


Zamierzasz to wydać za darmo? Osz w pupę. Ty byś tyle baksów za taki styl naskrobał że szkoda gadać :P
_________________
instalacja modyfikacji # aktualizacja for # przenoszenie for # naprawa kodowania (krzaczków)
tylko dwie rzeczy są nieskończone - pętla while (TRUE) i ludzka głupota, ale tą pierwszą można przerwać za pomocą break;
 
     
aqum


Posty: 93
Wysłany: 15-07-2010, 19:09   

Misiek [PL], jak najbardziej, odnośnie przychodów to już swoje plany mam i myślę, że nie będzie źle. Chcesz wesprzeć projekt? "home menu" -> Dotacja
_________________
Numinor project
 
     
Misiek [PL]


Posty: 430
Wysłany: 16-07-2010, 09:52   

aqum, znalazłem buga!

http://www.youtube.com/watch?v=sFhLHwI4kBo

Tu filmik przedstawiający problem.
_________________
instalacja modyfikacji # aktualizacja for # przenoszenie for # naprawa kodowania (krzaczków)
tylko dwie rzeczy są nieskończone - pętla while (TRUE) i ludzka głupota, ale tą pierwszą można przerwać za pomocą break;
 
     
aqum


Posty: 93
Wysłany: 16-07-2010, 13:15   

Misiek [PL], obawiam się, że to nie bug, tylko widzimisie przeglądarek/systemu (bo nie tylko ff tak reaguje). Jest coś takiego, że jak klikniesz szybko 2x w jakiś tekst to zaznacza ci słowo, bądź zdanie, tutaj jest podobnie -- logo jest wrzucone jako obrazek i po szybkim dwukliku go zaznacza (spróbuj klikać gdziekolwiek w topie, dzieje się tak samo).

Podejrzewam, że jak wrzucę logo, jako tło <span>'a (co powinno być zrobione wcześniej) nie będzie takiego problemu, bo z poziomu przeglądarki (i zaznaczenia) nie da się tego skopiować.

Podkreślam, że problem występuje tylko przy szybkim dwukliku. Szczerze powiedziawszy nie wiem kto otwiera i zamyka okienko szybkiego logowania 10 razy, aby go znów otworzyć i wpisać swoje dane :)

Zaktualizuję post, kiedy sprawdzę czy moja teoria jest prawdziwa :) Ponadto muszę jeszcze przepisać te prymitywne skrypty na pojawianie się i znikanie boxów, bo chciałbym, żeby box znikał w momencie kliku w innej części strony (np na tle) -- ludzkie przyzwyczajenie na przykładzie rozwijanej listy <select>, jeżeli czegoś nie wybiorą to po prostu klikają gdzie bądź, aby po rozwinięciu lista zniknęła.

[ Dodano: 17-07-2010, 21:23 ]
No i obiecana aktualizacja, sprawdź teraz jak to jest z tym zaznaczeniem :)
_________________
Numinor project
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Misiek [PL]


Posty: 430
Wysłany: 19-07-2010, 15:28   

aqum, wszystko działa jak należy :)
_________________
instalacja modyfikacji # aktualizacja for # przenoszenie for # naprawa kodowania (krzaczków)
tylko dwie rzeczy są nieskończone - pętla while (TRUE) i ludzka głupota, ale tą pierwszą można przerwać za pomocą break;
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę