phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Woytec
13-12-2013, 20:30
Spider Friendly 1.3.12
Autor Wiadomość
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 11-08-2005, 10:26   Spider Friendly 1.3.12

Spider Friendly

Autor: Crack

Modyfikacja polepsza indeksowanie forum przez wyszukiwarki. Niektóre z jej funkcji to:

  • przepisuje adresy na bardziej "przyjazne" wyszukiwarkom, np. viewtopic.php?t=6 (zakładam że forum z tym tematem ma ID 3) na 6.htm, tematy3/6.htm, nazwa-tematu-vt6.htm albo tematy3/nazwa-tematu-vt6.htm
  • eliminuje podwójne linkowanie postów
  • udaje, że tematy dla każdego działu są w innym podkatalogu (opcja)
  • może umieszczać w linkach do for i tematów ich nazwy (opcja)
  • eliminuje część zbędnych linków które mogą zniechęcać wyszukiwarki ("Kto jest na Forum", linki do najnowszego postu i profilu użytkownika który ten post napisał)
  • tworzy opis strony i słowa kluczowe na podstawie tematu
  • ukrywa przed wyszukiwarkami pliki im zbędne (wysyłanie postów, gg, maili, podgląd wydruku)
  • dodaje mapę forum dla wyszukiwarek (lista najnowszych postów we wszystkich tematach)
  • może zmienić niektóre opcje forum dla wyszukiwarek poprzez modyfikację zmiennej $board_config
  • zapobiega pozycjonowaniu stron użytkowników którzy wstawiają linki do postów i podpisów (po instalacji misc/links_nofollow.txt)
  • może zapisywać wizyty wyszukiwarek do logu

Modyfikacja nie zwiększa forum wskaźnika Page Rank, jedyną jej funkcją jest ułatwienie poprawnego zindeksowania forum przez wyszukiwarki.


Proszę nie przerażać się ilością stron w tym temacie, po prostu im coś jest popularniejsze tym więcej osób będzie miało problemy. Przykładem niech będzie ilość tematów w dziale phpBB by Przemo - Pomoc ogólna :)

Fora używające mojej modyfikacji: Google prawdę ci powie :)

<hr />
W tym temacie zadajemy pytania dotyczące tylko i wyłącznie tego moda.
W przypadku aktualizacji hacka, lub wersji forum, autorów modyfikacji proszę o zamieszczanie w załącznikach instrukcji do nowej wersji, zostanie ona przeniesiona do download.

<hr />

Instalacja moda:
  • ręczna - wg. instrukcji z dołączonych plików
  • EasyMOD - instalator dla phpBB, mod zawiera aktualizację dla phpBB modified by Przemo przywracającą menu EasyMODa w Panelu Administracyjnym - http://area51.phpbb.com/p...d=&f=17&t=21309
  • patch - tylko phpBB modified by Przemo - wykorzystanie programu patch.exe - http://www.przemo.org/php...wforum.php?f=59
  • paczka - tylko phpBB modified by Przemo - paczka ze zmodyfikowanymi plikami, wystarczy je wrzucić na serwer


Jeśli masz wątpliwość co do prawidłowego wykonania zmian w pliku ściągnij program WinMerge z http://sourceforge.net/projects/winmerge/ i porównaj nim pliki z gotowej paczki oraz niezmodyfikowanego forum. Program podświetli różnice i ułatwi zrozumienie instrukcji instalacji modyfikacji.

Dla tych co mają problem z dublowaniem ikonek.
Spider Friendly 1.12.7 - instrukcja i gotowe pliki do pobrania tutaj

_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
Ostatnio zmieniony przez Woytec 13-12-2013, 20:24, w całości zmieniany 51 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 03-09-2006, 17:49   

Wersja 1.3.9

  • bugfix: czasem część kodu HTML forum była dublowana
  • bugfix: wirtualny serwer kompatybilny z PHP < 4.3
  • bugfix: usunięty wpisany na stałe tekst z mapy forum

  • zmiana: uakualnione przetwarzanie nagłówka User-Agent, teraz skuteczniej rozpoznaje nazwy botów
  • zmiana: zmniejszona ilość linków w reklamach do jednego
  • zmiana: uaktualniony .htaccess dla serwerów OVH

  • funkcja: dodana lista wykluczeń dla botów i poprawiona lista botów, naprawia problemy z: Advanced Searchbar, Alcohol Search, Alexa Toolbar, urządzenia firmowane prze DoCoMo, wersje testowe Firefox Bon Echo, Google WAP Proxy, IBM EVV, MSIECrawler, większość telefonów komórkowych
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
hellfasy

Posty: 12
Wysłany: 03-09-2006, 18:07   

Fatal error: Maximum execution time of 3 seconds exceeded in /usr/local/apache2/htdocs/h3ll/forum/includes/spider_friendly.php on line 789

ahh.


server do Dhost.info
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 03-09-2006, 19:20   

Na dhost.info nic nie poradzę - SF nie obciąża forum aż tak znacznie więc pewnie prędzej czy później i tak byś miał taki błąd. Serwer po prostu jest przeciążony.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
theqkash

Pomógł: 1 raz
Posty: 68
Wysłany: 03-09-2006, 19:52   

Podobny błąd wyświetla mi się na ovh(w starych postach dałem info) jednej osobie i to niejednokrotnie...

A odnośnie tego moda to to jest 1.3.8 +includes.zip czy coś więcej?
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 03-09-2006, 20:57   

1.3.8 + includes + poprawiony wirtualny serwer (vforum.php) + przesunięty tytuł mapy forum do plików językowych (sitemap.php) + zmiana w reklamach (jeden link zamiast dwóch) + kosmetyczne poprawki w instrukcjach instalacji (dostosowanie do standardów na phpbb.com)

Jakie masz czasy generowania forum?
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
hellfasy

Posty: 12
Wysłany: 03-09-2006, 21:08   

ja niewiem jaki mam czas generowania bo przez error niemoge na stronke wejsc.


PS ma ktos do oddania konto no 60free ovh ?? ja nie mam telefonu domowego.
 
     
theqkash

Pomógł: 1 raz
Posty: 68
Wysłany: 03-09-2006, 21:50   

hellfasy: na 60free może być komórka, testowałem

U mnie czasy niskie ogólnie, tylko jest jedna "ofiara".
 
     
BlueMan


Pomógł: 8 razy
Posty: 377
Wysłany: 04-09-2006, 13:05   

Crack napisał/a:
# zmiana: zmniejszona ilość linków w reklamach do jednego

Ale teraz ten link się na stałę wyświetla ?!
_________________
phpBB4 od drugiej strony :P
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 04-09-2006, 14:09   

Sorry, zapomniałem o tym, miało być losowo (prawdopodobieństwo 1/3). Ściągnij jeszcze raz zipa, zmieniły się pliki includes/spider_friendly.php i includes/mods_info/spider_friendly.php.
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
rzymek01


Pomógł: 14 razy
Posty: 230
Wysłany: 04-09-2006, 14:46   

ściągnąłem paczkę 1.3.9, aczkolwiek nie ma w niej instrukcji instalacji/aktualizacji. Czy w ogóle taka instrukcja istnieje, czy są tylko gotowe pliki?
_________________
+ Strefa Download: www.rzymek.9g.pl
+ Forum Download: www.rzymek.9g.pl/forum
 
     
djcrash


Posty: 15
Wysłany: 04-09-2006, 14:58   

Mam pytanko instaluję teraz moda i mam pytanie ponieważ w pliku
includes/page_header.php
w miejscu gdzie mam znaleźć kod:
Kod:
#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
    'META_DESC' =>

#
#-----[ IN-LINE FIND ]------------------------------------------
#
'META_DESC' =>

#
#-----[ IN-LINE AFTER, ADD ]------------------------------------------
#
 get_meta_robots() .

w Meta desc mam już :
Kod:
'META_DESC' => replace_encoded($meta_desc),

& nie wiem co zrobić :| Czy można liczyć na pomoc ?
Ewentualnie wyjaśnienie o co chodzi gdy pisze w instrukcji IN-LINE [w tej lini?]albo źle rozumuję?

Teraz instaluję moda dalej i nie dokładnie rozumię ten fragment ;( który dotyczył zmian w pliku includes/sessions.php
Kod:
#
#-----[ IN-LINE FIND ]------------------------------------------
# dotyczy linii z ostatniego FIND
# concerns the line from the previous FIND
#
if

#
#-----[ IN-LINE BEFORE, ADD ]------------------------------------------
#
else


Gdzie to else wkleic ? bo zazwyczaj występuje ono w :
Kod:

    }
    else
    {
a nie samo
Bo analogicznie biorąc last find wygląda tak:
Kod:
#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
    if ( isset($HTTP_COOKIE_VARS[$cookiename . '_sid']) || isset($HTTP_COOKIE_VARS[$cookiename . '_data']) )


To po zmianie ma wyglądać tak ?
Kod:
    else if ( isset($HTTP_COOKIE_VARS[$cookiename . '_sid']) || isset($HTTP_COOKIE_VARS[$cookiename . '_data']) )

Jeśli uznacie że moje pytanie jest głupie to wybaczcie ale wole mieć pewność przy instalacji niż później szukać co gdzie jest nie tak, bo na php to ja sie niestety nieznam :/

[ Dodano: 04-09-2006, 16:43 ]
Instaluje dalej a tam kolejne pytanko mi się nasuwa ! W pliku includes/usercp_register.php
Mam zamienić :
Kod:
'U_ACTIVATE' => $server_url . '?mode=activate&' . POST_USERS_URL . '=' . $user_id . '&act_key=' . $user_actkey)

Tylko z której lini gdyż w tym pliku znajdują sie 4razy takie wyrażenia ?
 
     
Crack



Pomógł: 136 razy
Posty: 1442
Wysłany: 04-09-2006, 16:56   

rzymek01
Paczka jest dla instalujących moda po raz pierwszy, później najlepiej używać instrukcji aktualizacji (katalog "update" w zipie z modem).

djcrash
Polecam artykuł "Jak instalować MODyfikacje": http://www.przemo.org/php...pic.php?t=10014

Zwróć szczególną uwagę na polecenia IN-LINE i na kolejność wykonywania operacji. Do tego moda instaluje się liniowo, tzn. modyfikując plik zawsze idziesz w dół (nigdy się nie cofasz) i instrukcja dotyczy zawsze jednej operacji (chyba że w instrukcji jest komentarz mówiący co innego).
_________________
[ DumpLoader 1.0 ] [ Spider Friendly 1.3.12 Google Sitemaps 1.4 ]
[ Tanuki: recenzje anime | forum ]
 
     
theqkash

Pomógł: 1 raz
Posty: 68
Wysłany: 04-09-2006, 17:28   

Crack: korzystałem z Twojej paczki. Swoją drogą z tego co pamiętam gościłeś na moim ftp już :]
Ostatnio zmieniony przez theqkash 04-09-2006, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
djcrash


Posty: 15
Wysłany: 04-09-2006, 17:38   

Crack, THX za odpowiedź i wiem że zmuszasz ludzi do myślenie aby nie szli na łatwiznę lecz czyli jeśli dobrze rozumiem jeśli chodzi o plik includes/usercp_register.php mam zmienić tylko pierwszą linijke o tej treści co znalazłem ?? Czy wszystkie cztery bo DreamweaverMX mi wyświetla 4wyniki jak dam polecenie FIND i treść:
Kod:
 'U_ACTIVATE' => $server_url . '?mode=activate&' . POST_USERS_URL . '=' . $user_id . '&act_key=' . $user_actkey)

Wyniki są w 728lini, 757lini, 1014lini & 1045lini
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę