phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Stara baza pod nowym skryptem
Autor Wiadomość
_XaL_


Posty: 31
Wysłany: 22-11-2013, 18:20   Stara baza pod nowym skryptem

Witam.
Wczoraj postanowiłem zaktualizować swoje forum, jednak jak to za zwyczaj kończą się jakiekolwiek przedsięwzięcia rozpoczynane o 3 nad ranem- udało mi się zapomnieć de facto wszystkiego co powinienem był zrobić.
Na szczęście mam backup plików, ale o tym za chwilę.
Otóż ściągnąłem nowego przema, wrzuciłem na serwer, podmieniając wszystkie istniejące pliki na nowe i zainstalowałem nowy config (z innym prefiksem bazy, na wszelki wypadek). Po instalacji, chciałem zwyczajnie podmienić nazwę bazy w configu - i co prawda shoutbox mi się zaktualizował ze starymi wpisami, to niestety strona główna forum wyrzuciła mi błąd:
Kod:

Couldn't access list of Forums

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 't.topic_accept' in 'field list'

SELECT f.*, p.post_time, p.post_username, p.post_approve, u.username, u.user_id, u.user_level, u.user_jr, t.topic_last_post_id, t.topic_title, t.topic_poster, t.topic_accept FROM phpbb_forums f LEFT JOIN phpbb_posts p ON (p.post_id = f.forum_last_post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) LEFT JOIN phpbb_topics t ON (t.topic_last_post_id = p.post_id AND t.forum_id = f.forum_id) ORDER BY f.forum_order, f.forum_id

Line : 315
File : functions.php


Teraz, gdy wrzucę stare pliki (z backupu) zwraca mi kompletnie pustą stronę.

Więc nawet nie mogę przywrócić poprzedniego układu, by sobie skonfigurować/przygotować cokolwiek pod update.

Tak więc przywracam w configu nowy prefix bazy, gdzie mam sprawne (nowe) forum - ale pytanie moje brzmi- mogę zaimportować starą bazę pod nowy skrypt, tak by z powrotem wróciły hasła użytkowników oraz posty?

I prosze o odpuszczenie sobie komentarzy na temat mojej bezmyślności, sam jestem jej świadom :roll:

---
Edit:
Ah, no i oczywiście mogę się zalogować na swoje konto (nazwa i hasło takie same dla obu baz) - gdzie mam swój avatarek, uzupełnienie profilu, a nawet mój domyślny styl się uruchamia.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Boltex



Pomógł: 475 razy
Posty: 2239
Wysłany: 22-11-2013, 18:58   

_XaL_, wykonaj zapytanie:
Kod:
 ALTER TABLE phpbb_topics ADD topic_accept TINYINT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '1';
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 22-11-2013, 20:04   

Być może trzeba będzie wykonać więcej zapytań lub skrypt aktualizacyjny. Wykonywałeś którąś z tych części i czy jeżeli ręcznie to czy ze wszystkich instrukcji poprzednich wersji (np. z 1.12.6 do 1.12.8 muszą być także z 1.12.6 do 1.12.7)?
 
     
_XaL_


Posty: 31
Wysłany: 22-11-2013, 23:30   

Boltex,
Wykonałem zapytanie i faktycznie zaskoczyło. - Jednak zmuszony byłem wykonać to z poziomu phpmyadmin, bo na forum (nie wiedzieć czemu) nie mogłem się zalogować na konto admina (moje testowe konto działa).

Zaryzykowałem 'zapomniałem hasła' (chociaż wiem że wcześniejsze było dobre- skoro było wpisywane z automatu przez przeglądarkę)- dostałem nowe, które też nie działa. Na wszelki wypadek przepiłąłem konfig miedzy bazami i sprawdziłem czy nie dostałem 'nowego hasła' do nowej bazy- ale nie; tam działa 'standardowe' hasło. Tak więc teraz nawet nie jestem pewien jak się dostać na własne konto :roll:

Teraz forum faktycznie działa na starej bazie i pomimo kompletnie rozjechanych czcionek, braku polskich fontów i paru detali- faktycznie jest na to jakaś nadzieja :)

Gdy próbuję otworzyć dowolny temat, dostaję:

Kod:
Could not obtain post/user information.

DEBUG MODE

SQL Error : 1054 Unknown column 'p.post_start_time' in 'field list'

SELECT p.post_id, p.post_time, p.post_start_time, p.enable_sig, p.enable_html, p.enable_smilies, p.post_edit_count, p.post_edit_time, p.post_username, p.post_approve, p.poster_delete, p.post_edit_by, p.post_parent, p.post_icon, p.user_agent, p.post_attachment, p.post_expire, p.post_marked, u.user_sig_image, u.user_birthday, u.user_from, u.user_regdate, u.user_gender, u.user_aim, u.user_viewaim, u.special_rank, u.user_allow_helped, u.can_custom_color, u.user_custom_color, u.user_avatar_width, u.user_avatar_height, u.user_field_1, u.user_allow_field_1, u.user_id, u.username, u.user_level, u.user_jr, u.user_allowhtml, u.user_posts, u.user_allowsig, u.user_sig, u.user_sig_bbcode_uid, u.user_allowsmile, u.user_avatar_type, u.user_allowavatar, u.user_avatar, u.user_rank, u.user_viewemail, u.user_website, u.user_email, u.can_custom_ranks, u.user_custom_rank, u.user_session_time, u.user_allow_viewonline, pt.post_text, pt.bbcode_uid, pt.post_subject , ph.th_post_id FROM phpbb_posts p LEFT JOIN phpbb_posts_text_history ph ON (ph.th_post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_posts_text pt ON (pt.post_id = p.post_id) LEFT JOIN phpbb_users u ON (u.user_id = p.poster_id) WHERE p.topic_id = 145 GROUP by p.post_id ORDER BY p.post_order, p.post_time ASC LIMIT 0, 50

Line : 827
File : viewtopic.php


Woytec,
Nie robiłem nic oprócz podmiany plików, a forum stawiałem na 1.12.5 bodajże (od tamtej pory go raczej nie aktualizowałem)- mogę to gdzieś sprawdzić?


---

Edit:
Ciekawostka: na konto testowe też mogłem się zalogować tylko raz. Pomimo że wiem, że hasło wpisuję dobre- wywala mi, że jest złe.
Podejrzewam, że zalogowanie się zmienia cos w bazie, co powoduje że nie można się drugi raz zalogować.
 
     
Boltex



Pomógł: 475 razy
Posty: 2239
Wysłany: 23-11-2013, 00:35   

_XaL_, wykonaj jeszcze
Kod:
ALTER TABLE `phpbb_posts` ADD `post_start_time` INT NOT NULL DEFAULT '0' AFTER `post_time`;
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
_XaL_


Posty: 31
Wysłany: 23-11-2013, 01:08   

Boltex,
zadziałało perfekcyjnie.

Jednak nadal nie mogę się zalogować na żadne z kont, a do tej pory działy tylko dla zarejestrowanych dostępne są dla wszystkich - jednak nie wszystkie są widoczne.

Kwestia braku polskich czcionek po updacie, widziałem że była poruszana w innym temacie- więc to zostawiam na potem.

Jak zdiagnozować teraz problemy z logowaniem? Problemem jest też założenie nowego konta, bo nawet gdy to zrobię, by 'przetestować' to z konta admina musiałbym je aktywować- co oczywiście się nie stanie, póki się nań nie zaloguję.

---
edit: kolejne dobre wieści, udało mi się zablokować dostęp do konta, ze względu na ilość prób- i miało się to odblokować godzinę temu, ale widzę że nic z tego...
 
     
Boltex



Pomógł: 475 razy
Posty: 2239
Wysłany: 23-11-2013, 09:48   

_XaL_, http://www.przemo.org/php...pic.php?t=21314
Załóż usera testowego, z którego można skorzystać, jeśli masz forum bez pełnego dostępu dla gości lub profil jest potrzebny z innego powodu.  Podaj login i hasło.
Ułatw nam pracę!
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
_XaL_


Posty: 31
Wysłany: 23-11-2013, 10:35   

Boltex,
Uruchomiłem skrypt, dostałem komunikat zwrotny 'naprawiono' i teraz wszystkie strony zwracają blank. Nawet do /wr.php nie mogę wejść, a co dopiero gdziekolwiek dalej (index też nie działa)
 
     
Boltex



Pomógł: 475 razy
Posty: 2239
Wysłany: 23-11-2013, 10:40   

_XaL_, ajć kodowanie się rozkraczyło.
Cytat:
[10:39:12.678] Kodowanie znaków dokumentu HTML nie zostało zadeklarowane. Podczas wyświetlania tego dokumentu w niektórych konfiguracjach przeglądarki niektóre znaki spoza zakresu US-ASCII (o ile występują) mogą wyglądać nieprawidłowo. Kodowanie znaków strony musi być zadeklarowane w dokumencie lub w protokole przesyłania. @ http://faisforum.hourb.com/
Spróbuj podmienić np. index.php z paczki i sprawdzić czy działa. Jeżeli będzie działać to zrób tak z resztą plików.
_________________
Nie pisz do mnie na PW/GG, chyba że o to poproszę | Zanim cokolwiek napiszesz radzę zapoznać się Regulaminiem | Przed założeniem nowego tematu sprawdź czy podobny temat już istnieje
Odpowiedź na większość pytań możesz znaleźć TUTAJ lub w FAQ | Poza forum pomagam tylko odpłatnie | Projekt subSilver2.0 - dołącz do nas!
 
     
_XaL_


Posty: 31
Wysłany: 23-11-2013, 12:40   

Boltex,
Niestety, nie działa ani z nowej paczki ani z backupu. Próbowałem też podmienić całość backupu (na osobnym hoście - sklonowałem to co mam i tam się babrałem) i tam wracamy do punktu wyjścia (jeśli to cokolwiek pomaga).
---
Edit:
Jedynie bazy nie ruszałem (ale to wydaje mi się tak oczywiste, ze nie wspomniałem o tym w pierwowzorze postu.

[ Dodano: 05-12-2013, 14:21 ]
Jako że już drugi tydzień bez odzewu leci, postanowiłem się przypomnieć poprzez dotychczasowe próby i spostrzeżenia.

Chciałem zaadaptować forum na innym serwerze- obecnie jest testowane pod adresem http://fais.webs.pm
Teraz o co chodzi: wieloma metodami zrobiłem backup/eksport bazy do pliku, po czym go improtowałem na nowym serwerze. zmieniałem config na nowe ustawienia i teraz dzieje sie cos bardzo ciekawego...
Mianowicie baza jest powoli wczytywana... Pojawiają się tematy... Posty... Działy nawet. Jednak w pewnym momencie wszystko wraca do stanu pierwotnego (blank bage, który Boltex zdiagnozował jako 'rozkraczone kodowanie' Natomiast kiedy 'przywracam' stary config (czyli z inną bazę) wszystko idzie jakby 'od tyłu' -wraca do pierwotnego stanu. Czyli stary shoutbox, pierwotna struktura działów, ale jest podbity licznik postów, użytkowników itp... i po paru odświeżeniach strony wszystko wraca do 'zera' (nawet standardowy styl, z powrotem na subsilver).

Liczę na jakieś wsparcie, bo nie mam kompletnie pomysłu jakim cudem baza może takie jaja odstawiać, zamiast zgłaszać zwyczajnie błąd :/
 
     
Woytec


Pomógł: 2596 razy
Posty: 7679
Wysłany: 05-12-2013, 16:05   

Czyścisz katalog cache?
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
_XaL_


Posty: 31
Wysłany: 05-12-2013, 16:24   

Woytec napisał/a:
Czyścisz katalog cache?

Owszem:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę