phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
[OffTopic] Zmiana koncepcji
Autor Wiadomość
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 21-10-2014, 13:01   

Tommekk80, tą logiką można wywnioskować jedno: użytkownik produktu ma pomóc w jego rozwoju, aby nie wychodzić na hipokrytę. Przypuśćmy teraz, że szampon Kowalskiemu nie odpowiada. Czy udaje się do producenta i przygotowuje dla niego nową mieszankę? Nie, kupuje inny produkt, bo może, bo na sklepowej półce są inne. Taka jest rzeczywistość rynkowa. Wskazówki można uznać za agresję, lub formę pomocy. Odbiorcy są różni. Formy pomocy są różne. Ciebie drażni, że użytkownik Oneitatsu nie milczy, stąd i wynikają próby wytłumaczenia mojego udziału w forum. Szukasz odpowiedzi w zadającym niewygodne pytania, chcesz mnie zdyskredytować i w ten sposób mieć problem z głowy. Tylko podświadomie, ale ja to czuję.

Powiem ci czemu nie ma czasu. Bo ideą stojącą za tym skryptem była ilość dodatków. Ta liczba przerosła fizyczne możliwości twórców, użytkowników i samego skryptu. Aby móc dysponować odp. ilością czasu należy zamknąć większość dodatków w archiwum - to decyzja stricte administracyjna. Przechadzam się labiryntem tutaj stworzonym już wiele lat i dobrze wiem, że pierwszym krokiem ku zmianom jest wyeliminowanie przeszkód. Dlaczego? Zobrazujmy to inaczej: mamy pracę polegającą na tym, że przenosimy pudełka z jednego pokoju do drugiego. Pomiędzy nimi znajduje się jednak korytarz zawalony różnymi gratami, śmieciami i coś śliskiego jest wylane tu i ówdzie. Można albo ryzykować życiem przy każdorazowym przekraczaniu tegoż korytarza, albo zająć się najpierw nim, a potem pudełkami. WY przenosicie pudełka obojętnie od środowiska pracy, dlatego WAM idzie coraz gorzej - to WY "rzygacie" już to pracą, gdyż ciągnie się w nieskończoność, jest związana z różnymi ryzykami i nie przynosi już satysfakcji. JA przekroczyłem wasz labirynt. Nigdy jednak korzystając z dostępnej ścieżki. Była zbyt męcząca. Usuwałem więc przeszkody, niszczyłem ściany, przeskakiwałem niektóre. Bo tak było szybciej i prościej. W momencie, w którym forum staje się męczące, staje się też nudne i magia znika. To był prawdziwy powód każdej przerwy, którą urządzałem pomiędzy moimi pobytami tutaj: NUDA. WY nie macie czasu, ICH pytania w większości dotyczą dawno rozwiązanych spraw. To dopiero męczy! Co jest naprawdę "śmieszne", to fakt, że ten skrypt jest jedynym jaki kojarzę, a który ma taki problem. Podobny status miał kiedyś 'cutenews', ale dawno temu uległo to zmianie, pomimo iż stoi za nim jeszcze mniejsza ekipa, a narzędzie jest w zasadzie darmowe.

Są rzeczy ważniejsze i ciekawsze od przepisywania plików. To prawda niezbita. Aczkolwiek raz na jakiś czas można coś skrobnąć, da się, wiem to po sobie, bo sam mam taki system pracy. Można czasem też poinformować innych jak się sprawy mają. Wy tego nie robicie. Co natomiast robicie, to tablicę ogłoszeniową. Jeden admin przypina reklamy gdzie popadnie, drugi to samo, wasz serwer znowu ledwo zipie (co złośliwi mogą przyjąć za dowód, że większe forum oparte o ten skrypt jest ociężałe i niestabilne, szczególnie jeśli obserwator zna poprzednie wasze przygody z hostingami).

Na moją sugestię nie padła do tej pory żadna konstruktywna odpowiedź. Pytasz "bo jak?" inne skrypty dały sobie z tym radę. Ale to kwestia administracyjna. A może to wina Polski? może słabych płac? może rodzina jest za duża? Brudny Harry miał takie fajne powiedzenie: "mężczyzna zna swoje ograniczenia". Nie rób nic co cię przerasta i daj znać o tym innym. Dzięki temu nie będzie zamieszania.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 21-10-2014, 14:41   

Twoje porównanie jest może i trafne, ale nie do końca. Ja bardziej porównałbym to do charytatywnego zamiatania czy odśnieżania. Wszyscy robią - jest ich niewielu, ale zamiatają. Jeden stoi obok z miotłą i pokazuje 'jeszcze tu' albo pogania. I moja wersja jest chyba trafniejsza.
Nie chcę nikogo dyskredytować. Nie mogę się jedynie pozbyć wrażenia, że support Przema jest swoistą szkółką dla początkujących webmasterów. Jak już się czegoś nauczą to odchodzą, by niebawem wrócić i się śmiać z tych, co nadal się uczą.
Nie twierdzę też, że nie masz racji, bo ciężko się nie zgodzić z twoimi argumentami. Wiem jednak, że przy obecnej aktywności i naszych możliwościach niewiele możemy więcej zrobić, jak prosić o cierpliwość. Rozumiem, że ta już dawno u wielu się wyczerpała i sobie poszli. Wiem też, że gdyby nie rezygnacja przywołanych wyżej na przykład ruska i paszczaka (i wielu innych, w tym ciebie) skrypt byłby nadal konkurencyjny.
Oneitatsu napisał/a:
raz na jakiś czas można coś skrobnąć

I raz na jakiś czas coś skrobnę. Sam powinieneś wiedzieć, ile takich 'raz na jakichś czasów' jest potrzeba by przepisać styl.
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 22-10-2014, 11:11   

Zamiata się inaczej u siebie, a inaczej u kogoś. To także kwestia podejścia. Osoba, która jest znudzona albo pała nienawiścią do danej pracy/osoby, nie będzie miała takich samych osiągów co ta, której w jakiś sposób zależy, czy dla której sposób pracy pełni rolę rozrywki. Ta strona wymaga w zasadzie jednej sumiennej miotły. Bowiem mając kilka, trzeba włączać tzw. organizację pracy do gry i pilnować, aby jeden nie robił za drugiego, lub by praca była wykonana rzetelnie. Funkcję kierownika powinien pełnić ten, kto zmiótł najwięcej i najlepiej. Aby mógł odpocząć.

Zgadzam się co do argumentu szkoły. Prawdopodobnie ten wysyp forów dot. "Counter Strike" wynika z dwóch przyczyn:
1) - w uczelniach technologia informacyjna dalej wpaja przestarzałe informacje do głów. Jeśli pojawia się html, to podstawowym znacznikiem jest table. Oczywiście nie tag jest winien, ale to, że nie wskazuje się dla niego alternatywy. Kiedy wprowadzono poprawki do informatyki (a byłem wtedy w liceum), pierwszy tuman-profesor kazał przepisywać nieaktualną o 20 lat książkę do zeszytu. Drugi w ramach nauki html kazał klecić właśnie tabelę. I niewiele osób z tymi tabelami dawało sobie radę, dosłownie czarna magia, ale przecież nikt wcześniej o pisaniu nie słyszał. Nie było czasu na naukę, bo rząd chce mieć niedouczonych, a jak do niej już dochodziło, to materiał zawierał wszystko, ale nie kształtowanie sieci.
Stąd i wynika druga przyczyna.

2) - skrypt oparty niemal wyłącznie o tabele jest łatwy w modyfikacji. Budowa skryptu jest w zasadzie bardzo prosta, z wyłączeniem m.in. statystyk, które dzielą się na masę zbędnych plików.

Nie mogę się natomiast zgodzić z faktem, że wszyscy starsi stażem wracają aby się śmiać. Takich przypadków było najwyżej kilka, z czego sam kojarzę dwa (w tym jeden będący poza dawną grupą deweloperską). Jeśli ci ludzie z czegoś drwią, to tylko i wyłącznie z siebie, ponieważ nie wy napisaliście ten bałagan, ale ONI. Ci "śmiejący się" odpowiadają za to co porzucili, a WY za to co dodaliście później. W zasadzie najwięcej do powiedzenia, czy też śmiania się, mają ci, którzy dla skryptu nie zrobili nic. Takich to pełno było zawsze. Ale gdzie takich nie ma? Nie ma sensu z takimi osobami się użerać, ponieważ one zawsze będą wiedzieć lepiej w swoim mniemaniu, mając jednocześnie pustkę we własnych portfoliach.
 
     
Tommekk80



Posty: 4780
Wysłany: 22-10-2014, 17:05   

Tak jeszcze a propos 'mamtowdupizmu'. Zajrzałem sobie w 'kto przeglądał temat'. Jest tam 10 z supportu, w tym Przemo. Odpisał tylko bustersk - tak, coś tu nie halo. Dyskusja boli...
 
     
MarcelJ

Posty: 4
Wysłany: 25-10-2014, 10:56   

Może nie tyle co dyskusja boli tylko wszyscy doskonale wiedzą że skrypt jest przestarzały.
Przyszłości też w nim już raczej nie ma bo wszystkie inne skrypty się rozwijają tylko ten stoi wiecznie na tym samym etapie.
Phpbb3 by przemo mogło by zrobić furorę powiać nowością a planów jakoś na jego wprowadzenie brak. Te forum służy chyba tylko i widocznie do sprzedawania miejsca reklamowego bo uzyskać tu pomoc jest coraz ciężej a ludzie od tego skyptu też znacznie się oddalili.
 
     
SeNioR
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2014, 14:55   

MarcelJ, Po co robić phpBB3 by Przemo? przecież phpBB3 nie trzeba ulepszać.

Wystarczy właśnie dogonić i dorównać phpBB3, bo tak na prawdę wiele nie trzeba..
Wcześniej zostały podane, zmiany które mogłyby być w prowadzone w nowej wersji skryptu.
 
     
Kcurek

Posty: 40
Wysłany: 25-10-2014, 21:48   

SeNioR napisał/a:
przecież phpBB3 nie trzeba ulepszać

Herezja. Trójka jest strasznie niewygodna pod względem zarządzania od strony administratora. W życiu nie widziałem tak skomplikowanego i nieintuicyjnego panelu administratora z tak udziwnionym systemem uprawnień. Podobnie wielu przydatnych modyfikacji tam nie ma. Szkoda, że ekipa Przema nie wzięła się w czas za trójkę, bo mogłaby zaorać oryginał, zwłaszcza w tym czasie, kiedy z kolei phpBB Group wzięła mocny hamulec.

Tommekk80, zdaję sobie sprawę, że to pozostałości po starych czasach, kiedy Ciebie tu nie było, ale... w tym kodzie naprawdę żyją smoki. Cała masa HTTP_POST_VARS to tylko jeden z przykładów. Natomiast na tym forum popełniono straszliwy grzech zaniechania. Brak aktualizacji stylów, brak aktualizacji i testów modyfikacji, a tu rok minął od premiery 1.12.8. No i brak aktualizacji wątków takich jak ten - KLIK, który siedzi w FAQ, a też dużo nieaktualnych informacji zawiera. Tak więc proszę i radzę, nawet w miarę ograniczonego czasu, nawet drobnymi krokami, w niewielkich ilościach, ale starajcie się to wszystko odświeżać. Bo wiara nadal z silnika korzysta. Sam chciałem się przesiąść na SMF, ale mi nie dali :P
 
     
Czaston


Posty: 175
Wysłany: 26-10-2014, 12:53   

"Przemek" to nie tylko oficjalny support. Są też nieoficjalne, na których co chwila są dodawane nowe style czy też modyfikacje (oraz ich aktualizacje). Są ludzie, którzy mają czas poświęcić się temu skryptowi i robią to dobrze.
 
     
SeNioR
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2014, 18:54   

Kcurek, tyle że phpBB3 jest nadal rozwijane, skąd wiesz może phpBB Group szykuje jakąś nową odsłonę może phpBB4.. (fajnie by było)

tak czy siak jakby ekipa zabrała się za modyfikację phpBB3 to jakby oficjalnie wyszła jakaś aktualizacja od phpBB Group to oni by też musieli na stronie robić aktualizacje i znów pisać nowy temat. Poza tym tam jest już można powiedzieć całkiem inny silnik i nie wiem czy są osoby które tak dobrze znają phpBB3 na tyle aby go dobrze przerobić.

Nie piszcie że to "phpBB2 by Przemo" bo Przemo całego phpBB2 nie stworzył, tylko go zmodyfikował tak aby był lepszy i łatwiejszy w zarzadzaniu, więc jak już phpBB modified by Przemo :D Wiem czepiam się.. :P
 
     
BPL

Posty: 336
Wysłany: 28-10-2014, 18:49   

Skrypt nie ma przyszłości od dawna... niestety. Sam też uciekam (po 10 latach choć i tak uważam, że za długo).
_________________
ranking bukmacherów 2022
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 28-10-2014, 23:06   

Skrypt, czy ten serwis? - oto jest pytanie. Zwykły użytkownik może sobie napisać skórkę wg. własnego uznania, może poprawić pliki językowe, może zmienić kodowanie. I w zasadzie to wystarczy. Co natomiast pozostanie, to różne "HTTP_POST_VARS", z którymi nie poradzą sobie osoby nieobeznane w php.

Czym się tak naprawdę różni phpbb3 od tego tutaj wynalazku? Optymalizacją i rozwiązaniami technologicznymi. Tyle, że oba wymienione narzędzia działają tak samo.
 
     
SeNioR
[Usunięty]

Wysłany: 28-10-2014, 23:12   

.
Ostatnio zmieniony przez 25-04-2015, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Oneitatsu


Posty: 2324
Wysłany: 29-10-2014, 00:31   

masło maślane, SeNioR.

Zwracam uwagę na różnice pomiędzy tymi dwoma. Co jest wynikiem końcowym? ilość zapytań, wydajność, szybkość działania, bezpieczeństwo.
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
BPL

Posty: 336
Wysłany: 29-10-2014, 13:56   

Oneitatsu napisał/a:
Skrypt, czy ten serwis?

Jedno i drugie

SeNioR napisał/a:
BPL, To po prostu go nie używaj, nikt cię nie zmusza przecież.

Naprawdę ?
_________________
ranking bukmacherów 2022
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

serwis laptopów

phpbb

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę