phpBB2 by Przemo
Support forów phpBB2 modified by Przemo

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload  katalog Forów DyskusyjnychKatalog Forów   FAQ Video tutoriale

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Matteo
09-11-2013, 09:36
Generator Bannerów
Autor Wiadomość
Warmix

Pomógł: 60 razy
Posty: 328
Wysłany: 30-12-2011, 20:40   Generator Bannerów

Kod:
##############################################################
## MOD Title: Generator Bannerów
## MOD Author: Warmix marcin7848@interia.pl http://www.przemo.org/phpBB2/forum/profile.php?mode=viewprofile,u,29980
## MOD Description: Modyfikacja dodaje na forum generator bannerów, dzięki któremu, każdy użytkownik na forum może utworzyć sobie
##            na jednym z 4 bannerów własny, odpowiednio zmodyfikowany nick.
##               
## Installation Level:  (Easy)
## Installation Time:   1 Minute
## Files To Edit (1):
##        templates/block/overall_header.tpl
##                   
## Included Files (3):
##        images/generator/banner.png
##        templates/styl/generator.tpl
##        arial.ttf
##        generator.php
##        noseb.ttf
##        polo.ttf
##        visitor2.ttf
##############################################################


Ważne!!!
Po wgraniu plików musisz ustawić CHMOD'y na 777 folderu:
images/generator
Jeśi tego nie zrobisz, modyfikacja nie zadziała!
Instrukcja, jak ustawić CHMOD'y znajduje się tutaj:
http://www.przemo.org/php...opic.php?t=5708

Wejdź w plik generator.php
Na samym początku pliku musisz zdeklarować linki do grafik bannerów (tylko PNG! - w przeciwnym wypadku modyfikacja nie zadziała)
oraz folder, gdzie zapisywać się będą tworzone grafiki (domyślnie jest już to ustawione i nie ma potrzeby tego zmieniać).

DEMO
http://diamentymod.ugu.pl

Inne zastosowania
Modyfikację można wykorzystać jako generator awatarów, userbarów itd. Wystarczy podać w pliku generator.php linki do grafik awataru, a nie banneru. No i dla tych, co trochę w PHP umią - zmienić langi z bannerów na inne...

Inne
Mogą się pojawić twierdzenia typu:
- czemu nie ma pliku lang wszystko jest w pliku tpl i php?
- czemu nie ma zarządzania w PA?
Głównie chodziło mi o to, aby ograniczyć instrukcję itd. Tak czy inaczej, to nie przeszkadza, że langi są w tych plikach, a nie w langu... Zresztą tych langów jest niewiele, więc nie było potrzeby.
Nie robiłem zarządzania w PA, bo po prostu nie było sensu. Modyfikuje się tylko 5 linków i wszystko można z łatwością zrobić ręcznie, więc by nie zawalać modules_data.php, zrobiłem deklarowanie tych danych w pliku...
Ostatnio zmieniony przez Majkelo 14-04-2012, 13:12, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
Majkelo



Pomógł: 1283 razy
Posty: 3081
Wysłany: 30-12-2011, 20:52   

To samo co we wcześniejszym temacie - zabezpiecz jakoś te zmienne, które pobierasz poprzez $_POST.
 
     
Warmix

Pomógł: 60 razy
Posty: 328
Wysłany: 30-12-2011, 21:15   

Michael2318, ok już. Zabezpieczyłem tylko 'nick', bo reszty nie trzeba...

Nie wiem dlaczego, ale zawsze o tym zapominam ehhhh... :P
 
     
tartut

Pomógł: 18 razy
Posty: 190
Wysłany: 30-12-2011, 23:07   

resztę też trzeba :P gdy zmienię w czcionce value dla option z przedziału innego niż 1-4 to wyskakuje błąd:
Cytat:
Could not find/open font in /virtual/d/i/diamentymod.ugu.pl/generator.php on line 176

Gdy w innych miejscach zmieniałem to nadal działało ;)

Sprawdzaj długość $_POST['nick'] ;) jeżeli jest dłuższy niż 30 znaków to ucinaj oraz czy zmienna nie jest pusta ;)

Przed xss zabezpieczone, ale jeżeli ktoś będzie miał w nicku np. ; ) to tego już nie wygeneruje :/
edit: jeżeli jest spacja pomiędzy średnikiem i nawiasem to wygeneruje, ale jeżeli nie ma to klapa
_________________
Pomoc poza forum odpłatna!
 
     
Webspy

Pomógł: 71 razy
Posty: 127
Wysłany: 31-12-2011, 06:59   

Modyfikacja działa bez zarzutów, ale tak jak pisali koledzy wyżej masz niezabezpieczone dane.

7/10
_________________
safasfas
 
     
Warmix

Pomógł: 60 razy
Posty: 328
Wysłany: 31-12-2011, 12:00   

tartut napisał/a:
resztę też trzeba :P gdy zmienię w czcionce value dla option z przedziału innego niż 1-4 to wyskakuje błąd:
Cytat:
Could not find/open font in /virtual/d/i/diamentymod.ugu.pl/generator.php on line 176



Jeśli sam w skrypcie zmienisz value, to co się dziwisz? Zdefiniowane są tylko 4 czcionki dla value od 1-4, ale k. Zamiast samo if, dałem elseif i zdefiniowałem domyślną czcionkę. Jeśli value nie ma którejś z wartości od 1-4, to automatycznie przydziela 2...

tartut napisał/a:
Sprawdzaj długość $_POST['nick'] ;) jeżeli jest dłuższy niż 30 znaków to ucinaj oraz czy zmienna nie jest pusta ;)

Zrobione. Jeśli zmianna jest pusta, prosi o wpisanie nicku. Jeśli ma powyżej 30 znaków, chociaż nie wiem, jak byłoby to możliwe, bo nadane jest maxlenght, to ucina znaki po 30...

tartut napisał/a:
Przed xss zabezpieczone, ale jeżeli ktoś będzie miał w nicku np. ; ) to tego już nie wygeneruje :/
edit: jeżeli jest spacja pomiędzy średnikiem i nawiasem to wygeneruje, ale jeżeli nie ma to klapa

Samej buźki nie wygeneruje, ale wpisz nick i buźkę... mi generuje...
 
     
adrian10020011

Pomógł: 2 razy
Posty: 261
Wysłany: 31-12-2011, 19:42   

proszę o SSy jak a wam to wygląda
 
     
Gadatliwa Kasia 

   
nygasek

Posty: 1
Wysłany: 07-07-2012, 19:11   Pomoze ktos!

Mi to nie działa nie wiem czemu ;/ byłby ktos w stanie pomóc? taki błąd mam...
Kod:
Fatal error: Call to undefined function session_pagestart() in /home/sites/c/cs/cs-/cs-werbuj.grejt.pl/generator/generator.php on line 19


Zalezy mi na generatorze bannerow .. czy mogłby ktos dla mnie napisać taki skrypt?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Kopiowanie wszelkich treści zawartych na forum, modyfikacji oraz instrukcji bez zgody administracji i autorów tematów/postów zabronione!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Najlepsze oprogramowanie do prowadzenia sklepu internetowegoNajlepszy program do sklepu firmowany przez Przem'a

Sklep z gadżetami

mediaclick.pl

Polisy Ubezpieczeniowe TU Europa

Design Cart - Tworzenie sklepu internetowego

dnirozwoju.pl

Ranking Hostingów HostingOnline.pl

• Zamów reklamę